| alina_5026 a întrebat:

Salut :d vreau sa va intreb [ in special pe fete] ce culori pentru par mi s-ar potrivi. mentionez ca sunt creola, par lung [ culoarea ce o am acum este un ciocolatiu inchis ] si ochi sunt caprui-verzui, fata lunguiata :) mi-ar place o culoare ceva de genul http://www.google.ro/......tp?/imgres r:22, s:31&biw=1280&bih=709 :d

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Nu-ti va sta bine! Culoarea aceea e pentru tenuri inchise.
"În situaţia în care ai tenul închis şi părul şaten sau brunet, alege-ţi o vopsea de culoarea ciocolatei sau mahon. Nu-ţi colora părul în tonuri de roşcat deschis sau arămiu. Vei obţine, astfel, un aspect roşiatic al feţei, neplăcut şi deloc natural."
Deci esti bine asa, cu ciocolatiul ala.

3 răspunsuri:
| dydy1 a răspuns:

Fiind creola in nici un caz blond sau portocaliul ala,tu fiind inchisa s-ar vedea urat
incearca roscat inchis, brunet, negru albastrui

| beby_6532 a răspuns:

Poti sa iti inchizi parul pana la brunet si sa il deschizi pana la un caramel, exclus blond.

| Roberta a răspuns:

In nici un caz, poti incerca nuanţe de brunet (albăstrui ) dacă iti place, in orice caz culori inchise potrivite tenului tău, chiar şi şuviţe pe brunet. Dacă nu ai ideei mergi la salon.