| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda! Vreau sa cumpar o pereche de ochelari. Ce credeti? Se pot purta daca esti de sex masculin? Si in caz de da sau nu, daca se poate sa imi dati un link... cu perechea asta sau asemanatori. Vreau in principiu sa nu aiba partea de jos a conturului. Sa fie doar sticla in partea de jos.

Link pentru imagine ochelari : http://tinypic.com/r/2u89us3/9

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru un oarecare motiv nu pot deschide acel link.
Totusi, ochelarii se cumpara in functie de:
- varsta, sex si formatul fetei
- apoi apar reguli diferite pentru cei de vedere si de soare (focalizare ochi, se masoara, la cei de vedere).
la cei de soare, conteaza calitatea lentilei, ca sa nu-ti strice vederea.