| Andrei199114 a întrebat:

Salut, dupa ce imi sterg ochelarii cu laveta primita de la ei, raman niste urme pe ei si ma deranjeaza..Cu ce pot sterge ochelarii sa nu mai aibe urme? ochelarii sunt heliomati si antireflex.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu apa calduta si sapun se curata perfect.
De sters se poate (si uscat) cu o batista moale de matase sau alt textil, bun absorbant.

| Andrei199114 explică (pentru Bula):

Sapun lichid?

| Bula a răspuns (pentru Andrei199114):

Oricare, dizolvat intr-o sapuniera sau chiar intr-o cutie de margarina. Poti si direct sub robinet, cu 1-2 picaturi de sapun lichid, sau cu o batista/laveta stearsa cu sapun de baie, dupa plac. Toate dizolva acele mici pete de grasimi care raman de la prindere cu degetul sau alte resturi.

| GdX a răspuns:

Se gasesc servetele speciale pentru ochelari. Eu cand aveam foloseam piele de caprioara, dar nu stiu daca se mai gaseste.

| K0sti a răspuns:

De la "iei"?
pe "iei"?

Grea limba romana?

Răspuns utilizator avertizat
| Printesa10TM a răspuns:

Servetele umede, dar mai bine servetele speciale.

| Odysea a răspuns:

Poti sa stergi ochelarii cu servetele anume, sau cu servetele umede.