| AndreiVlad1806 a întrebat:

E normal sa pice parul la spalare? Si daca da, cam cate fire pica?

3 răspunsuri:
| AlexandraCroft a răspuns:

Buna.
Normal si sanatos e sa iti pice in jur de 100 de fire de par pe zi.Acum la tine nu stiu cat de lung ai parul, dar da, e normal, nu ai de ce sa iti faci griji.

| Neo12 a răspuns:

Şi mie îmi cade când îmi fac baie, dar mai mult de 10 fire, nu cred.
Când mă pieptăn, îmi cade cu pumnul uneori. E din cauza lipsei de calciu şi poţi merge la o farmacie să-i ceri o soluţie de la Gerovital, sunt foarte bune, părerea mea.
Părul mai cade şi când este dat prea mult cu fixativ, gel, chestii d'astea sau când e făcut cu placa. Nu e bine să foloseşti acelaşi pieptăn cu alte persoane pentru că nu ştii ce 'boli' are el, nu ştiu cum să mă exprim, sper că ai înţeles.
Noi avem în cap în medie de 72.000 de păr în cap, deci cred că e ok să cadă pentru că nu putem să stăm cu cel despicat sau care a 'îmbătrânit' în cap.

| dudulica34 a răspuns:

Mai daca sunt cateva fire mna nu are nimic e supe normal da daca sunt in numar mare probabil ai lipsa de calciu sau nu stiu dar poti incerca tratamente cauta pe net sut extrem de multe sau samponuri de la gerovital anticadere