| leidipharrel a întrebat:

E ziua mamei, si as vrea sa-i iau un buchet de flori dar nu stiu ce flori, am 50 lei, si nu vreau trandafiri si nici gerbere ca rezista putin. Ceva rezistent, frumos...help! happy

Răspuns Câştigător
| Siracuzia a răspuns:

Buna! Pai incearca sa ii iei florile care ii plac ei cel mai mult.Sau,daca nu te incadrezi in suma, ia-i un buchet de frezii sau narcise sau lalele.Sau,cel mai bine,intreaba pe vanzatoarea de la florarie sau mai bine zis roag-o frumos sa iti faca ea un buchet frumos pentru mama ta, dupa cum stie ea de bine, ca ea se pricepe.La multi ani mamei tale!happy

5 răspunsuri:
| 123321998896768 a răspuns:

Buna! ar fi bine sa afli care sunt florile ei preferate :). poti sa-i iei un buchet cu mai multe tipuri de flori sau unul mai special cu sclipici(eu asa i-am luat;))dar poti sa-i iei si o ciocolata :) daca iti mai ajung banii http://www.floriinbacau.ro/flori-florarie-online/Mama-c-274.html

| chupachups1234 a răspuns:

Cu 50 de lei ai putea sa ii iei un lantisor de argint, cu tot cu pandantiv. Eu am dat pe lantisor 30 de lei si pe pandantiv 12 happy

| thegirl1 a răspuns:

De ce nu ii inramezi o poza cu voi 2? mai mult de 20 de lei nu te-ar costa. si de 30 de lei ii poti cumpara cativa trandafiri si o carte care crezi ca i-ar placea si sa pastreze printre foile ei trandafirii dupa ce se usuca

| YunaFFX a răspuns:

Ai putea lua crini imperiali. Sunt foarte frumosi, au miros persistent si tin ceva timp daca stau intr-un loc ferit de soare si racoros. Iar buchetul se poate aranja cum vrei tu. Trebuie doar sa-i spui vanzatoarei cam ce fel de buchet vrei. Sper sa te ajute. Si un La multi ani pentru mama ta!

| tanciuu a răspuns:

Poti incerca sai iei un buchet de garoafe sau margarete.Dar cel mai biine e sai iei florile ei favorite. Sper ca te-am ajutat. Funda? happy