| MrCovrigel a întrebat:

Salut,imi puteti recomanda un aparat de incalzit ceara super bun si un pret pana in 120 de lei? Si niste sfaturi cum sa il folosesc..am nevoie de benzi neaparat? pe net vad ca se pune ceara pe zona cu un bat si dupa se trage cu mana

1 răspuns:
| Emmy125 a răspuns:

Pro-wax 100.
Isi face treaba foarte bine si e ieftin.
Pui ceara in încălzit, cam doi pumni, daca folosesti ceara tip grăunte si dai la maxim. După ce s-a topit dai la treapta din mijloc si poți sa o folosesti. Se aplica în sensul cresterii firului de par si se trage în sens invers.
Poți incerca ceara cu degetul sa verifici sa nu fie prea fierbinte sa nu te arzi.
Si cam asta e tot. S-ar putea sa ai nevoie de cineva sa te ajute. Singura e cam greu sa te faci, mai ales la inceput.