| MrCovrigel a întrebat:

E neaparat nevoie de benzi pentru epilarea cu ceara? Am vazut pe Youtube ca se intinde cu niste betisoare pe zona

2 răspunsuri:
| Emmy125 a răspuns:

Benzi folosesti pentru ceara de unica folosinta. Cea la cartus.
Fara benzi este ceara tradițională. Care se poate încălzi intr-un încălzite special dar parca am vazut ceva ce se incalzea si la cuptorul cu microunde (nu stiu sigur).
Eu folosesc ceara elastică tip perluțe. Dar mai este si sub forma de discuri si la bucata întreagă care trebuie tăiată.
E în jur de 50-60 de lei un kg. Si se poate refolosi daca ai avea decantor

| AllexandraQ a răspuns:

Perlele de ceara sunt singurele care se folosesc fara benzi.