| anonim_4396 a întrebat:

In scurt timp am banchetul si m-am gandit la aceasta rochita http://www.cristallini.ro/rochie-de-cocktail-18177 (cea pe albastru) ce parere aveti merge la banchet? va place? cu ce pantofi/sandale as putea sa o port?
funda pentru cine ma ajuta.
P.S. voi cu ce va imbracati la banchet?

Răspuns Câştigător
| DavidTTwowTT a răspuns:

\m/ e FUCKING SEXY rochia aia laughing, dar acum pe bune, dai 1.300 de lei pe o rochie? laughing
Stiu cu ce ar merge, dar nu ma abg, dupa aia ziceti ca sunt fatalau rolling on the floor

| Adixuuu a răspuns (pentru DavidTTwowTT):

Imi place reactia ta laughing (sper ca e de bine).Da dau 1.300 de lei pe o rochie pentru ca e banchetul de sfarsit de an si trebuie sa fie special laughing

| Adixuuu a răspuns (pentru DavidTTwowTT):

Poti spune cu ce ar merge, nu cred ca va zice nimeni ca esti fatalau laughing, mai ales ca eu chiar am nevoie de ajutor deci o parere in plus nu stricawinking

| Adixuuu a răspuns (pentru DavidTTwowTT):

Da este sfarsitul clasei a VIII-a laughing. Lasa ca nu a fost greu sa cauti laughing

| DavidTTwowTT a răspuns (pentru Adixuuu):

straight face Bun, daca e sfarsitul clasei a VIII-a incearca sa faci rost de ceva gen, exemplele mele. Evita sa porti tocuri, ca esti clasa a VIII-a si atragi prea mult atentia.
In fine... Si eu termin clasa a VIII-a acum, dar nici banchet nu facem oh go on. Nici macar la balu' bobocilor nu merg rolling on the floor... pana la urma de ce? thinking merg sa vad niste manelsiti si niste cocalari cum se "distreaza" laughing Mai bine ies singur sau cu o prietena undeva oh go on

| Adixuuu a răspuns (pentru DavidTTwowTT):

Asa e sunt mai comode niste sandale joase, dar parca un toc face picorul mai frumos, oricum in istoria scolii mele fetele dupa ora 11 se descalta ca le dor picioarele laughing si danseaza desculte. daca si eu as fi avut manelisti si cocolari in clasa si scoala as ramane acasa laughing

| DavidTTwowTT a răspuns (pentru Adixuuu):

laughing La mine in scoala auzi pe holuri numai Salam, Parizer, Pateu, Ciorba, care dracu' or mai fi laughing).

| Adixuuu a răspuns (pentru DavidTTwowTT):

Auzi! ti se pare ca seamna rochia asta http://ro.bfashion.com/rochii-de-petrecere/rochie-paris4?sizeId=&colorId=23 cea de care zice lollypopme cu cea aleasa de mine?

| DavidTTwowTT a răspuns (pentru Adixuuu):

Nu seamana, dar cea aleasa de tine eee cu mult mai faina laughing In fine, faci ce vrei big grin

27 răspunsuri:
| LollypopMe a răspuns:

Serios,vrei sa dai o gramada de bani pe o rochita...

Poti sa cauti peBfashion.
Acolo vei gasi rochite asemanatoare cu aia+ pe Bfashion preturile sunt bune!
Ai putea purta sandale argintii.
Merge de minune cu albastru. Si merge si cu auriul...

| Adixuuu a răspuns (pentru LollypopMe):

Am cautat si pe Bfashion, dar nu am gasit absolut nimic pe gustul meu, iar eu caut de mult timp rochii pentru banchet, si nu am vazut rochie ca aia.si rochiile de la sherry hill sunt frumoase, dar mult mai scumpe.

| Adixuuu a răspuns (pentru LollypopMe):

Serios!? ti se pare tie ca seamna, uite cat de finuta e cea aleasa de mine si cate de frumos se vede la spate! DavidTTwowTT tie ti se pare ca seamana cele doua rochii?

| Adixuuu a răspuns (pentru LollypopMe):

Rochite asa am vreo 3-4 in garderoba si le port primavara-vara pe la mare, munte.rochita asa o sa port cand voi face pozele pentru album

| LollypopMe a răspuns (pentru Adixuuu):

Da,mi se par ca seamana!
Macar multumeste-te de raspunsul dat de mine si daca aveai mofturi, nu mai puneai intrebarea asta!

| LollypopMe a răspuns (pentru Adixuuu):

Atunci ia-ti-le pe alea din dulap, fetita!
Nu am chef la ora asta sa ma cert cu niste pici ca tine.

| Adixuuu a răspuns (pentru LollypopMe):

Multumesc mult pentru raspuns! nu sunt mofturi doar ca vreau ca totul sa fie perfect sau aproape perfect.

| Andruşcă a răspuns (pentru LollypopMe):

Mai intai te iei de ea ca vrea sa dea mai multi bani pe o rochita, de parca te-ar privi pe tine treaba asta. Apoi vii un jeg de rochie la 40 de lei de pe Bfashion(un jeg de magazin online) si sustii ca e la fel ca aia aleasa de ea. Iar la final, tot tu te enervezi si spui ca nu ai chef sa te certi cu niste "pici ca ea". Rochia aia a ta nici pijama nu se poate numi, atat de oribila e. Si in absolut nici un caz nu se poate spune ca seama cu rochia ei.

Daca provii dintr-o familie extrem de saraca unde va imbracati cu ce apucati, nu inseamna ca si ceilalti trebuia sa faca la fel. Alti oameni isi permit sa dea bani pe niste haine bune, spre deosebire de tine, care iti iei o rochie(de fapt o carpa cu capetele cusute) de 40 de lei si mergi cu ea la 5 nunti si inca 3 botezuri.

Nu-ti mai emana frustrarile raspunzand la intrebarile altora si lasa-i sa se imbrace cu ce vor, nu e problema ta cum isi folosesc altii banii.

| LollypopMe a răspuns (pentru Andruşcă):

Auzi,dar tu cum iti permiti sa zici ca provin dintr-o familie saraca?
Da,mi-am zis parerea!
Da banii degeaba pe niste rochii care le porti doar o data si apoi nu le mai porti.
Da,ma iau de cine vreau.
Si mi se pare rochia propusa de mine ca e draguta,nu aratarea aia care ii place ei! Sa si-o cumpere!
Nici nu imi pasa daca ei ii plac niste porcarii.
Ah! si te-ai gasit sa comentezi la raspunsurile mele,nu?
Ca alta treaba nu aveai sa faci pe site-ul asta,nu?
Si nu inteleg de ce ai trecut pe la intrebarea asta,daca ai de dat la ora asta reprosuri la niste membrii care au niste gusturi diferite fata de altii.
Nici macar nu ai dat raspuns,ai stat si mi-ai dat mie reprosuri!
Nu imi place rochia propusa de ea. Punct!
Si i-am propus o rochie mai draguta cu un pret mai rezonabil! acum daca tie iti plac niste rochii de o gramada de milioane,cumparati-le!
Auzi la tine, cica,, Daca provin dintr-o familie saraca..." daca as fi fost intr-una, nici nu as fi avul acest calculator.
Ok, deci iti multumesc ca mi-ai criticat gusturile la haine! Si mi-a facut placere sa intalnesc o prostanaca, care critica gusturile unor oamneni! Chiar multumesc! nu aveam nevoie de parerea unei proaste

| Adixuuu a răspuns (pentru LollypopMe):

E problema ta pe ce dau eu banii? te intereseaza pe tine? GUSTURILE NU SE DISCUTA.Si daca nu iti place rochia pe care o voi purta crezi ca ma intereseaza? Eu imi permit rochia aceea si o voi cumpara, tu sa iti cumperi rochii de 40 de lei in continuare.

| Adixuuu a răspuns (pentru LollypopMe):

Si fetita imi spui mie pici laughing copilo macar eu nu am 11 ani ca tine.mergi la scoala mananca mamaliga sa mai cresti apoi sa vorbesti cu mine despre rochii de parca as asculta de sfaturile unei copile mai mici ca sora mea si crede-ma nici pe ea nu o bag in seama.cand o.sa ai 15 ani ca mine apoi sa vb.hai dispari ca te striga mamica.SI un sfat nu iti mai da cu parerea despre moda pentru ca ai gusturi 0

| LollypopMe a răspuns (pentru Adixuuu):

Da! imi cumpar rochii de 40 de lei, care e problema ta?

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Da,e frumoasa.
Dar vrei neaparat fara bretele? S-ar putea sa stai toata seara sa fidici de rochie...
Ar merge cu sandalele astea: http://ro.bfashion.com/sandale/sandale-benita?sizeId=&colorId=8

| Biancays a răspuns:

Eu as spune ca ar merge niste tocuri, genu sandalewinking eu o sa port tot o rochie de genul doar ca in stilul mai ''zeus'' laughing

| Adixuuu a răspuns (pentru Biancays):

Stiu sunt superbe rochiile stilul asta, iar noi fetele trebuie sa ne simtim si sa aratam ca niste printese si mai ales sa facem o impresie buna doar e ultimul nostru an de generala.multumesc mult pentru raspuns si iti urez distractie placuta!

| Biancays a răspuns (pentru Adixuuu):

Mersiwinking distractie placuta si tie big hug si da ai dreptate laughing