| Servetzel a întrebat:

In seara asta merg cu clasa la teatru. E ceva cu intrare libera si se tine intr-o sala cu aprox. 75 de locuri. (Mai mult adresat elevilor. O sa fim doua clase de a IX-a.) Nu stiu daca trebuie sa ma imbrac la costum sau nu. Am mai fost la teatru doar la piese mai cunoscute, si acolo am mers in costum. Acuma ma gandeam sa-mi iau niste blugi lungi si o camasa cu maneca scurta. E ok?

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Daca sunteti numai clase de a IX-a, da-o incolo, ia-ti ce vrei tu. Pe penibil sa mergi in trening, dar ce ai zis tu acolo e chiar dragut. Dar in picioare sa ai ceva tenisi nu chiar adidasi d-aia imensi (Dc-uri sau alte alea).
Cand eram eu intr-a noua, desi erau si alti oameni in teatru, colegii mei tot vai si amar s-au imbracat si nu a fost nicio problema.

Sper sa te fi ajutat.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu este ok, teatrul ramane teatru!

| emmacool a răspuns:

EU zic sa te imbraci cu ce te simti bine.
Depinde te imbraci cu ce vrei tu! funda?

| phoenix2001 a răspuns:

Este foarte bine deoarece:
1.Va fi intuneric probabil deci nu o sa-si dea seama.
2.Nu a specificat nimeni nimic din cate ai spus tu acolo cum ca ar trebui uniforma.
3.De celelalte dati ai avut colegi si fara uniforma presupun deci intreabai pe ei daca au fost sanctionati.