| paraschiv9257 a întrebat:

Salut, știe cineva cum pot scoate o urma de pix de pe o geaca de piele?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu foarfeca

| Violleta2022 a răspuns:

Eu am primit recomandatarae asta de la o prietena si de cel putin 10-15 ani imi curat capaneaua de piele din casa, posetele si gecile din piele cu spuma de SAPUN DOVE, dupa care clatesc cu un posop curat cu apa calduta, pana scot tot sapunul din piele. Las sa se usuce la temperatura camerei, ferit de caldura sau razele soarelui.

| sierra1 a răspuns:

ORICE detergent, orice săpun, orice apă, cu orice mână, frecat nițel

| paraschiv9257 explică (pentru sierra1):

Nu merge, pata nu e noua, e de câteva zile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat de veche e pata?
Eu nu am spalat-o la timp ( 1 saptamana) si acum nici nu mai pot sa o scot. Am incercat cu Vanish si alte similare de mai multe ori, dar in zadar

| andreierdna91 a răspuns:

O vânzătoare de geci de piele mi-a spus sa curat geaca cu lapte de corp Doina că sigur nu o va strica, din contra va hidrata pielea și va fi mai rezistenta. Doar că nu știu dacă metoda e suficient de puternică pentru pix.

| gstelian21 a răspuns:

Detergent, daca nu spala la mana cu apa calda si sapun