| deearrr a întrebat:

Salut, sunt deea si mai noua pe aici! am o nedumerire...nu am mari probleme cu cosurile nici cu punctele negre, insa le am...am auzit de un tratament foarte bun pentru acnee si anume:Brevoxyl, insa mi-e teama sa nu fie prea puternic pentru tenul meu pentru ca nu am deloc acnee si n-as vrea sa-mi usuce prea tare tenul, eu vreau sa folosesc Brevoxyl-ul pentru cosuri si puncte negre! am citit si cum se foloseste, si m-am gandit ca daca ar fi ok sa-l folosesc doar o data pe zi seara, oare sa incerc? cum sa procedez oare mai bine? am si ceva cosulete pe spate si m-am gandit ca as putea sa aplic si acolo putin, mai ales ca acolo nu e asa sensibila zona precum pe fata! cum ar fi?

Răspuns Câştigător
| Avatar001 a răspuns:

Spala-te cu sapun pe maini, inainte de a atinge fata! Nu folosi sapun obisnuit, ci, crema de ras, sau sapun de ras(daca mai exista)! In fiecare seara, fa-ti gomaj cu tarate de grau(umezeste fata, aplica, cu mana, taratele pe fata si freaca, usor, timp de 3-4 minute), dupa care, te vei limpezi cu apa calduta! Dupa tamponarea fetei cu prosop curat(sau de unica folosinta), aplica pe ten, zeama de lamaie(atentie, ustura!)! Dimineata, poti clati fata, tot cu apa calduta. Nu stoarce cosurile!Evita alimentele excitante,bauturile carbogazoase si tutunul! Fiul meu, a scapat dupa trei saptamani, dar, a continuat cu tratamentul(1-2 ori pe saptamana)si igiena.Spargele mai intai , apoi date cu spirt si apoi date cu miere pe fata , o sa iti treca lasa mierea cam 10 minute Iti doresc succes!
Funda ?

| Marijuana a răspuns (pentru Avatar001):

Sa sparga cosurile si sa dea cu spirt? straight face Spirtul coace cum sa-i treaca acnee daca mai rau ii face?

6 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Interesant leac serj001!

| alexaalexandraa a răspuns:

Daca spui ca pe fata nu este grav, nu incerca Brevoxyl. Eu te sfatuiesc sa-ti faci masca din pudra de argila, este foarte buna pentru toate tenurile, si pentru acnee, dar nu foarte grava. Sau masca cu aspirina, si asta este buna. Pe spate te poti da cu Brevoxyl sau isotrexin, skinoren, cum ai zis si tu, nu este pielea asa sensibila. Multa bafta!

| xXxVal3riuxXx a răspuns:

Pai daca folosesti o data pe zi nu este nici o problema

| Adriana99 a răspuns:

Eu una nu te-as sfatui sa o incerci.pentru vosuri date de 2 ori pe zi cu spirt ca le usuca si pentru punctele negre spalate cat mai des pe fata cu sapun cu glicerina este foarte bun sau daca nu foloseste Clean and Clear este o crema speciala pentru impuritati si puncte negre este foarte buna. Sper ca sfatul meu sa-ti fie de mare ajutor.Bafta!

| bogdan400 a răspuns:

Nu te mai lua dupa toata lumea cu sfaturi babesti du-te la dermatolog ca te face bine chiar daca dureaza ceva timp. dupa se agraveaza mai rau