| AdaRuxAndRA a întrebat:

Acum se poarta parul vopsit cu albastru de metil(en) si vreau sa-mi fac cateva suvite (nu mai mult), dar nu-s sigura.
Cam cat costa un tubuleț?
Care e nuanța pe parul șaten?
La cat timp dispare? Are efecte secundare (cum ar fi decolorarea parului)?
P.S. Aș vrea sa primesc raspunsuri de la cele care au încercat! happy
Ofer fundița! :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Eu am dat pe un tubulet 2, 2 lei. Pe patul saten iese un verde foarte dragut, dispare la 10 spalari daca atunci cand este aplicat se usuca cum trebuie, daca nu dispare mult mai devreme. Parul revine la culoarea initiala.

| AdaRuxAndRA explică (pentru anonim_4396):

Merci mult! Dar cum se aplica? ( as vrea sa dispara mai repede)

| anonim_4396 a răspuns (pentru AdaRuxAndRA):

Daca vrei sa dispara mai repede uite cum faci. Pui balsam de par intr-un bol, ceva mai mult ca sa pui cateva picaturi de albastru de metilen in el, apoi amesteci bine, o sa aiba aceeasi textura ca vopseaua de par, o aplici cu o pensula pe suvite, le lasi sa se usuce (sau le usuci cu uscatorul de par), apoi te clatesti bine pe ele pana nu mai iese culoarea asa rau. Dupa 3-4 spalari nu o sa mai ramana nici urma de albastru de metilen.

6 răspunsuri:
| Roliii a răspuns:

Mai bine nu-l fa, pastreaza-ti parul natural (oricine arata bine cu parul natural)

| denysuka16 a răspuns:

Hei... si eu am incercat sa imi fac parul cu albastru de metil. am dat 5 lei pe o sticluta si m-am dat cu el pe par de 2 ori anul trecut prin septembrie. si acum se mai vede la mine (am parul saten) dar dupa 3-4 spalari se duce albastrul si ramane un verde spalacit. nasol. nu are efecte secundare. doar e un medicament, nu? aa si pe parul saten iese un albastru inchis-vernil. :*

| Ciurlica_Cretu_Irina_1997 a răspuns:

Îți sugerez să cauți pe un site de specialitate, nu am îincercat, sunt în situația ta =).