| Carolina1972 a întrebat:

Am parul saten, si as vrea sa imi fac ombre hair. Sa aleg un blond deschis sau inchis? imi puteti da mai multe detalii/sfaturi? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Depinde si de nuanta ta de saten. Dar eu consider ca asa ar fi genial :
http://chloesalonmedias.blogspot.ro/......-hair.html
(daca nu-ti deschide pe poza, tipa satena cu par relativ scurt, cu parul pe spate si ombre blond)

1 răspuns:
| lovecats123 a răspuns:

Ei bine...trebuie sa te ghidezi si dupa nuanta pielii tale. Daca ai tenul inchis nu este cazul sa folosesti un blond prea deschis fiidnca va fi un contrast mult prea mare si nu vei arata foarte natural. Daca ai parul saten deschis atunci trebuie sa folosesti un blond mai deschis.Cel mai bine ar fi sa iti faci ombre in trei culori adica sa introduci o culoare intermediara intre saten si blond deschis(o culoare de mijloc ca sa nu fie pre brusca trecerea)