| vasileion1996 a întrebat:

as vrea sa imi spuneti si mie niste masti de albire a tenului (sa fie mai stalucitor)care le pot face acasa? va rog mult de tot mentionez ca sunt barbat si as mai vrea sa stiu de cate ori pe zi trebuie sa dau cu ele si cat timp?

3 răspunsuri:
| georgiana999 a răspuns:

Intr-un bol pune o ceasca de orez si apa cat sa il acopere, cand apa s-a facut gri ..strecoara orezul si adauga iar apa ( acum apa ar trebui sa fie alba ca laptele ) aplica acea apa pe ten( cu ajutorul unei dischete sau ca si cum te-ai spala pe fata). Chiar functioneaza, poti sa verifici intrducand o mana in bol si asteptand cateva secunde apoi compari cu cealalta mana. Ca si diferenta: lamaia usuca tenul dar cu aceasta metoda o lasa fina.

| vasileion1996 explică (pentru georgiana999):

Cat timp va trebbui sa dau cu aceste mastii?

| Ruxandra15 a răspuns:

Foloseste lamaie cu castravete. Lamaia albeste tenul. O poti folosi si cu cartof crud si cu iaurt. In jur de 20 de minute o data pe zi, zilnic.