| Alexia2elena5 a întrebat:

As vrea sa stiu ce trebuie sa aiba o fata de 12 ani in geanta?
Funda!

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Telefon,portofel,șervețele umede,șervețele uscate, o sticlă de apă, gumă, cheile, o carte dacă îți place să citești.

7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Carti, caieti, pixuri. adica ma gandesc ca merge la scoala, nu?
Asa in oras trebuie sa aiba chei, servetele, telefon, bani, balsam de buze, sticla de apa daca are geanta mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carti, caiete, pixuri si servetele.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, un penar, caiete, pix-uri, servetele umede, o sticla cu apa, pachetelul, un stilou, rezerve, o rigla, acuarele si pensule 2-3.

| Cσcσ a răspuns:

Salut!
"xEnoN47" are dreptate, carti si caiete.
A, si pixuri sau stilou. happy
Succes la scoala!

| LenoreVoldaren a răspuns:

Ce fel de geantă?
Cea de zi cu zi (de purtat, pentru oraș) sau cea de școală (ghiozdan, etc.)?
Geanta de școală cuprinde tot ce este necesar pentru un elev și pentru ziua respectivă, respectând orarul și necesitățile elevului.
Iar despre geanta de oraș, ce pot să spun, la 12 ani nu ești femeie în toată firea, deci nu trebuie să cari o geantă mare și elegantă după tine, în care să-ți ții fardurile, rujurile, parfumurile, cheile de la mașină, etc...
Folosește o geantă mică, în care să-ți pui telefonul, cheile de la casă, șervețele în caz de ceva, portofelul, cam atât.

| idontgiveafuck2344 a răspuns:

Carti straight face

| xEnoN47 a răspuns:

Carti si caiete