| anonim_4396 a întrebat:

De aproximativ 2 luni imi cade foarte tare parul.As vrea sa-mi recomandati un sampon care sa nu fie prea scump, eu m-as fi gandit la unul medicinal.Mentionez am 13 ani. Funda!

Răspuns Câştigător
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,si eu m-am confruntat cu aceeasi problema si pot spune ca inca nu a disparut de tot, inca imi mai cade parul insa nu la fel de mult ca la inceput. Dupa parerea mea, nu ar trebui sa iti iei un sampon fara sa-ti fie recomandat de medicul dermatolog. Poate nu ai posibilitati sa iti iei unul nu foarte scump dar totusi, in jur de 50 de lei,insa, cel mai bine ar fi sa iti faci o programare la medicul dermatolog, sa ii spui ce problema ai si sa iti prescrie un sampon pentru tipul tau de par si pentru cadere bineinteles.Iar daca vrei sa se vada rezultatele, va trebui sa il cumperi, indiferent cat de scump este.Mai rezista si tu 3 saptamani -1 luna pana cand strangi niste bani, poate te mai ajuta si parintii si astfel iti poti cumpara un sampon bun.Pana atunci, incearca sa te clatesti dupa ce iti faci baie cu infuzie de urzica.Fierbi urzicile timp de 10-15 minute dupa care, cu zeama rezultata de la fierbere, te clatesti, dupa ce ti-ai facut baie.Este foarte buna aceasta infuzie,de fiecare data cand ma clateam cu ea rezultatele se vedeau si erau semnificativehappy. Oricum,este si perioada cand parul cade,este toamna iar in aceasta perioada parul cade ceva mai rauhappy. Daca ii acorzi ingrijirea de care are nevoie,se va regenera si va creste chiar mai frumos si mai lung. Urmeaza-mi sfatul si de indata ce strangi cativa bani,fa-ti o programare la un medic dermatolog, vorbeste cu parintii, cu mama, cu cine vrei tu sa iti faca o programare si mergi, poate ai noroc si iti va da un sampon bunwinking. Succes!

2 răspunsuri:
| Marcian a răspuns:

Si mie imi cadea parul din cauza matretii. Am inceput sa folosesc sapun cu sulf si inca de la prima spalare s-au simtit efecte considerabile. Gasesti de cumparat le farmacie.

| AndreyLiviu a răspuns:

Stiu si eu?, incearca site-ul acesta sa vezi daca ii bun: http://www.tratamente-par.ro/caderea-parului