| Alexinnio a întrebat:

Salut TPU,sunt baiat si nu stiu cum sa scap de cearcane, de punctele negre de pe nas si de punctele de grasime de pe fata.

4 răspunsuri:
| BrownyBrown55 a răspuns:

Nu trebuie sa fi stresat, nu-ti pune mana pe fata deoarece are multi microbi(nici eu nu ma pot abtine cand sunt la ore si mor de plictiseala si imi lasa capul in palme, dar pot trai cu cateva cosuri), nu sta treaz noaptea pana tarziu des (am zis des fiindca toti stam pana noaptea tarziu, dar nu in fiecare zi sau de multe ori), iaurt, nene, iaurt, daca ai stii cate minuni face iaurtul. Te duci la magazin, iei un iaurt si cand ajungi acasa ti-l pui pe fata. De preferat e cel de la mama natura de la vaca vecinului, dar acum depinde unde locuiesti.

| Pavăl_Andreea_1995 a răspuns:

Poti sa mergi la dermatolog (sa stii ca ai nevoie de trimitere de la medicul de familie ) sau poti sa mergi la salon (nu scrie nicaieri ca salonul este doar pentru fete laughing ). Sunt o gramada de retete pentru puncte negre care le poti face acasa, dar depinde de ten si nu stiu cat de mult va complicati voi baietii :d

| Sweetie6LA a răspuns:

Chiar daca esti baiat, ar trebui sa consulti un medic dermatolog sau sa mergi la un salon de cosmetica. Nue nimic neobisnuit... In zilele de astazi merg o gramada de baieti. Sler ca te-am ajutat!

| scumpi12345678 a răspuns:

Pentru puncte negre iti recomand masca cu gelatina si lapte e foarte buna, o folosesc saptamanal si le inlatura foarte eficient! cauta pe net cum se face! succes