| Marya_7001 a întrebat:

De ceva timp am cearcane negre sub ochi si nu stiu cum sa scap de ele. Aveti vreo idee?

Răspuns Câştigător
| mmary a răspuns:

Cearcanele pot aparea de la stres, un somn nu tocmai potrivit sau pot fi mostenite.gandeste-te daca mai ai pe cineva in familie cu aceeasi problema; pe internet se gasesc foarte multe solutii insa daca nu merg poti folosi un anti-cearcan.va acoperi destul de bine. Multa bafta!

4 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Taie feliute de castravete si pune-le pe ochii.Au rolul de a calma ochiul obosit.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Vezi sa nu ai ceva la ficat, mai bine da fuga la un control.

| PykyPyky a răspuns:

Am eu una eficienta
Amesteca niste cafea de calitate(macinata) cu albus de ou apoi aplici sub ochi si lasi cam 5-10 minute. Apoi te speli cu apa calduta pentru a elimina acel amestec de pe piele, iar dupa aceea aplici cuburi de gheata pe zona respectiva.Iti garantez ca va merge.
A,iti poti da seama ca poti elimina amestecul de pe sub ochi atunci cand simti ca pielea ti se strange; nu stiu cum sa ma exprim...
Adica:albusul de ou se usuca, iar atunci tu ai o sanzatie neplacuta.Ei, atunci te poti spala.
Sper ca ti-am fost de folos.
Succes in continuare.

| elenaaa_9989 a răspuns:

Taie feliute de castravete si pune-le pe ochii.Au rolul de a calma ochiul obosit.