| matarecratima a întrebat:

Salut tuturor am o problema cu acneea si nu stiu ce sa mai fac. Am cumparat brevoxyl de vreo 3 saptamani. se vede cv ameliorare dar cand mie lumea mai draga imi iese alt cos si ma enervez tare, in fine vreau sa va intreb pe voi cum va trecut acneea .....va rog frumos sa imi spuneti

2 răspunsuri:
| Bibishorrrr a răspuns:

Vreau sa iti spun ca si eu am avut aceiasi problema.Pe la 13 ani aveam acnee in abundenta pe toata fata dar si pe corp.Dar am ascultat sfatul mamei mele adica sa te speli cu apa si sapun de minim 3 ori pe zi.Si daca poti sa te duci la farmacie si sa intrebi de o crema pentru acnee.O sa te ajute foarte mult sau poti incerca o metoda pe care inca o folosesc si este extraordinara.
http://www.gorjeanul.ro/sanatate/ceaiul-de-musetel-elimina-acneea
ai aici toate indicatiile. Sper sa te ajute. FUNDA?

| kx123 a răspuns:

Eu aveam acnee de 5 ani, iar intr-o zi am fost cu mama la farmacie sa vedem ce mai este (desi nu mai aveam incredere in nici un produs, ca le-am testat pe toate aprox. ) si m-am cumparat aknesol.iar dupa 2 saptamani de la utilizare nu mai aveam nici un cos, nici pete dar aveam tenul foarte uscat ..am folosit apoi o crema hidratanta bio si s-a rezolvat si asta... Acum sper ca nu o sa imi revina acneea sad