| irina1999moldovachisinau a întrebat:

Vreau sa imi procur o solutie de curatare a tenului si vreau ceva eficient. Puteti sa imi recomandati vreo-un brand care intr-adevar ajuta pentru acnee?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zinerytul e pe baza de alcool. Vine in doua sticlute care trebuie omogenizate, prima e un praf si a doua alcool iar alcoolul nu e recomandat sa fie pus pe ten. In primul rand o sa-ti usuci tenul si o sa se decojeasca iar in interior tenul tau va intelege ca trebuie sa produca mai mult sebum si te vei alege cu un ten care va avea si mai multe cosuri.

Mie pentru cosuri imi place sa folosesc :
* Ivatherm Akne Syt - ajuta la vindecarea cosurilor si nu lasa urme si nu usuca prea tare tenul daca ai grija si sa il hidratezi
pret : 46-53 de lei, eu nu l-am mai cumparat dar am trecut prin el de vreo 3 ori, tine destul de mult

* Unguent baneocin care omoara bacteria provocatoare de acnee, este foarte eficient, usuca tenul dar fiind unguent se ia destul de usor si nu poti sa-l pui sa lucreze noaptea
pret : 15 lei

* Crema reparatoare pentru fata Avene este momentan preferata mea, ajuta la iritatii, cosuri, nu usuca tenul dar este eficient in privinta cosurilor si o gasesti la 100 ml
pret : 39 lei folosind cardul catena, am vazut ca prin alte farmacii e si 53, 60 etc.

Cat despre o solutie care sa-ti cureti tenul efectiv de sebum chiar nu stiu ce sa-ti recomand pentru ca produsele astea doar curata nu te ajuta sa vindeci ceva doar sa nu blochezi porii asa ca iti pot recomanda apa micelara garnier ( exista si varianta verde pentru ten gras ) care are putine ingrediente, n-are parfum si-ti curata tenul.

4 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Incearca acest supliment poate te va ajuta, este un produs nou : schimbdeocazii.com/frumusete/lupta-acnee-in-luna-sau-retur-bani

| dianabaumli a răspuns:

Eu folosesc Apa Micelara de la Nivea... lotiune de curatare si tonifiant fara sa fiu obligata sa cumpar doua produse separate....superb!happy

Răspuns utilizator avertizat