| SuntMaleficMuhahahaha a întrebat:

Salut.
Vreau sa va intreb daca vopseaua permanenta fara amoniac e permanenta sau daca se ia treptat la spalat.
Pe cu tie scrie :'permanent-fara amoniac".
Este de la schwarzkopf nectra color,si deja mi s-a dus din intensitatea culorii, dar "permanenta-fara amoniac" ma induce in eroare.

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

O vopsea nepermanenta iese dupa 2-3 spalari, o vopsea permanenta este facuta sa-si pastreze nuanta si stralucirea o vreme mai indelungata si dupa un numar mai mare de spalari. Cat de mult, doar cineva care lucreaza in domeniu iti poate spune mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice vopsea fara amoniac se spala treptat. Unele chiar la a doua spalare. Chestia cu "permanenta" e facuta sa te convinga sa o cumperi. Concurenta e mare.

| Lαrisα a răspuns:

Se numeste "vopsea permanenta" cu un motiv... nu crezi?

| SuntMaleficMuhahahaha explică (pentru Lαrisα):

Hai frate, ori e vopsea permanenta ori e fara amoniac, aia permanenta nu se ia deloc la spalare, dar asta fara amoniac da, si se ia treptat pana se duce culoarea.Pe mine m-a indus in eroare ce scria pe cutiewinking

Răspuns utilizator avertizat