| Mri28 a întrebat:

Salutare.
Am o curiozitate, știți ca exista posibilitatea sa ne vopsim parul acasă, și in cutia respectiva primim oxidant, colorantul și masa de par.
Curiozitatea mea este dacă știți unde as putea găsi masca aia in cantitate mai mare nu doar in cutiuțe aia cumpărată de la Supermarket.
Mulțumesc

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cumperi doua cutii de aceeasi nuanță. Logic, nu?

| Mri28 explică (pentru darrio2007):

Dacă parul este lung categoric cumperi doua. Eu ma refeream la balsamul din cutie acela ce se folosește după clătirea parului proaspăt vopsit daca aveți idee unde se poate găsi in cantități mai mari ca sa il pot folosi când am nevoie nu doar când ma vopsesc.
Mulțumesc?

| dullcat a răspuns:

Buna.Poti cauta pe siteuri specializate pentru saloane de frizerie si coafura.

| relian a răspuns:

Sint vopsele gata facute, doara scoti, aplici pe par, tii cit zic aia acolo si aia e tot, simplu si rapid. Deci nu amesteci nimic, nu faci absolut nimic.

Numa ce am luat acu un tubulet de la supermarket laughing is pe culori.
Ca idee din experienta iti pot spune ca nu exista nici o diferenta intre vopsitu la salon si vopsitu acasa cu culoare luata de la supermarket, in nici o privinta, nici culoare, nici durata nimic. ambele tin la fel, singura diferenta e ca la supermarket sau online este de N ori mai ieftin, si dureaza aproximativ 15-20 min in total cu aplicare, stat dupa aplicare etc.
Ai si manusi acolo in cutiuta, sa stea aia de la saloane cu preturile lor ca stau bine laughing

| Mri28 explică (pentru relian):

Total de acord cu ce ați scris, prefer acasă și eu sa ma vopsesc, dar eu ziceam de balsamul ala din cutie, după clătirea cu apa se aplica un balsam pe par. Ala ma interesa dacă îl găsesc in cantitate mai mare.

| relian a răspuns (pentru Mri28):

Nu stiu de balsam, o sa ma uit, desi te poti uita si tu online la magazine,; la supermarketuri tot online fara sa te deplasezi.Sa stii sa nu intrebi, sa nu te mai duci pe la magazine sa pierzi timpul.

| Mri28 explică (pentru relian):

M-am uitat online, nu am găsit, eventual sa analizez Ingredientele de pe balsamul din cutia cu vopsea și sa caut ceva asemanator

| relian a răspuns (pentru Mri28):

Is curios, ca idee citi ani ai? Sincer nu stiu de ce se vopsesc femeile, mai ales cele tinere, alea carunte inteleg, dar tu daca esti tinara si nelinistita nu vad de ce sa te vopsesti laughing

| Mri28 explică (pentru relian):

Depinde de plăcerea fiecăruia. Eu nu ma vopsesc, am decis sa revin la culoarea naturală. Soția unui verișor de a lui tata m-a rugat sa ma interesez de acest lucru. Spre ca ți-am lămurit curiozitatea?‍♀️

| relian a răspuns (pentru Mri28):

E bun, am intrebat mai mult ca idee, acu stiu ca fiecare face ce vrea, e bun daca zici ca nu te zugravesti laughing

| anonim3247 a răspuns:

Eu o vopsesc pe nevastă acasă de 15 ani.
Cumpără tot timpul 2 cutii de vopsea de păr aceiași culoare.
Eu fac amestecul din ambele cutii.
Ce rămâne foarte puțin arunc.
De 15 ani o vopsesc eu ca să nu se ducă la coafor și să îi strice părul alea de acolo.

| anonim3247 a răspuns:

Poți să iei 2 cutii de vopsea și folosești 2 plicuri cu masca aia după ce te-ai vopsit cu vopseaua dintr-o cutie.