| Derye a întrebat:

Salutare.

Am primit urmatorul produs de styling: Gliss hair repair de la Schwarzkopf.
Intrebare: ce face? Si cum se foloseste?

Am alta intrebare: ce ar trebui sa fac ca parul meu sa nu mai aiba asa mult volum?

4 răspunsuri:
| anka a răspuns:

Samponul Elseve netezire intensa are efect anti-umflare şi anti-încreţire şi promite hrănire intensă şi păr mătăsos. http://www.google.ro/......tp?/imgres isz:l&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=125&vpy=99&dur=31&hovh=194&hovw=259&tx=162&ty=101&ei=l1-KTOy9Nt6g4QbbvKitCg&oei=l1-KTOy9Nt6g4QbbvKitCg&esq=1&page=1&ndsp=6&ved=1t:429, r:0, s:0
Ceea ce ai primit e o masca de par.

| TeenageGirl a răspuns:

Gama-tratament Gliss de la Schwarzkopf ofera acum solutii complete pentru cele mai des intalnite probleme ale parului. Datorita complexului?, produsele Gliss actioneaza nu numai la suprafata firului de par ci si in profunzimea acestuia, ajutand la regenerarea firului de par. Astfel, parul devine mai frumos si mai sanatos chiar din interior. Datorita factorilor externi (apa, soare, coafat, vopsit, caldura/frig in exces), parul se deterioreaza in fiecare zi, isi pierde stralucirea si supletea iar rezistenta lui scade. Gliss gama tratament datorita complexului? EUR? Scan Repair? EUR?, identifica portiunile deteriorate din structura firului de par si le reface punctual, fara a incarca suplimentar firul de par.Gama tratamament Gliss ofera acum consumatorilor romani o gama extinsa de produse tip tratament, grupate in urmatoarele sub-game:Gliss Color Protect 30 este prima gama-tratament pentru par vopsit sau ondulat permanent care mentine aceeasi intensitate a culorii parului chiar si dupa 30 de spalari. Formula noii variante Gliss Color Protect 30 este unica, avand la baza proteine din germeni de grau. Datorita acesteia dar si filtrului UV si complexului?, Gliss Color Protect 30 repara firul de par si pastreaza mai mult timp pigmentii de culoare in fir. Linia Gliss Color Protect 30 cuprinde: sampon, balsam, balsam-express? EUR? leave in? EUR?(nu se clateste), tratament Direct Repair.Gliss Deep Repair 19 se adreseaza parului aspru, uscat si degradat. Produsele liniei contin 19 ingrediente-cheie pentru refacerea parului uscat si degradat, cum ar fi uleiul de migdale, extracte de plante, amino acizi si agenti de hidratare. La toate acestea se adauga performanta complexului? Astfel, Gliss Deep Repair 19 repara firul de par deteriorat, conferind parului un plus de textura, vigoare si elasticitate. Testele au dovedit faptul ca produsele Gliss Deep Repair 19 garanteaza cu 70% mai multa stralucire si cu pana la 95% mai multa rezistenta a parului la rupere.Linia Gliss Deep Repair 19 cuprinde: sampon, balsam, balsam-express?(nu se clateste), tratament Direct repair, precum si produsul inovator-? tratamentul? Gliss Satin Brown este o linie creata special pentru par saten natural sau vopsit. Datorita formulei speciale cu ulei din nuca braziliana la care se adauga performanta formulei Scan Repair Complex, Gliss Satin Brown ofera suplete si stralucire fascinanta parului saten, fara sa incarce firul de par. Produsele acestei linii scot in evidenta ce este mai bun din parul tau saten - un ton stralucitor, bogat si intens, plin de reflexe stralucitoare si seducatoare. Linia Gliss Satin Brown contine: sampon, balsam si tratament Direct Repair.Gliss Asia Beauty se adreseaza persoanelor cu par rebel care necesita ingrijire suplimentara. Datorita formulei de ingrijire cu proteine lichide de soia si extracte pretioase de floare de lotus, Gliss Asia Beauty repara suprafetele deteriorate si netezeste suprafata parului pana la 70%.

Sper ca te-am ajutat

| Sin a răspuns:

Gliss hair repair e pentru par despicat, deteriorat.
Ca sa nu mai ai asa mult volum poti sa incerci cu spuma de par, sau sa-ti faci masca cu ulei de ricin si ulei de masline. Uleiul de masline "blegeste" parul. Poti sa incerci sa folosesti si balsam.

| Miki_2654 a răspuns:

WOW! Eu vreau mai mult volum iar tu vrei sa scapi de volum