Întrebare recomandată | AndreyAndrey91 a întrebat:

Salutare cum folosesc bicarbonatul de sodiu pentru albirea dintilor? pun bicarbonat de sodiu pe periuta umeda sau il combin cu pasta de dinti?

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pune direct pe periuta umeda, poti sa incerci si cu pasta daca ti-e mai usor

| BiuL a răspuns:

Pui bicarbonat pe periuta umeda ca si cum te-ai spala normal pe dinti, dar fara pasta.

| crissa20 a răspuns:

Pui pe periuta pentru a fi mai concentat! poti incerca si cu sare! ambele variante sunt bune!

| Woman2Womanro a răspuns:

Poti pune pe o periuta umeda sau pui bicarbonat pe o periuta si apoi torni un pic de zeama de lamaie, cat sa faca spuma.

| YoVyLLy a răspuns:

Poti sa pui bicarbonatul si cu degetul pe dinti (putin de tot) si dupa te periezi cu tot cu pasta. Dupa clatesti si zambesti big grin

| vavitza a răspuns:

Poti pune bicarbonat pe periuta umeda sau pui pe pasta de pe periuta.

| WolfSRain a răspuns:

Poti sa faci in ambele feluri dar eu luam o lingurita o bagam in gura si periam dintii. Poti incerca si cum pasta de dinti.
Vezi tu

| mirceaneb a răspuns:

Bicarbonatul de sodiu nu se combina cu pasta de dinti

| thatkindofgirl a răspuns:

Pe periuta umeda...si eu foloseschappy Iar dupa ce te-ai spalat cu bicarbonat, te mai poti spala odata si cu pasta de dinti. Ajuta mult:*

| DarkySiss a răspuns:

Poti incerca in mai multe feluri in schimb eu iti recomand sa pui o cantitate pe periuta putin umeda, dar poti incerca sa faci chestia cu lingurita spusa de WolfRain este foarte buna.