| NYØ2002 a întrebat:

Eu cum ii zic la frizer sa ma tundă? Am parul creț intr-un fel, pe insta ma gasiti nyoentox2002. De exemplu eu inainte aveam parul pana aproape de ochi si pe 25 mai m-am tuns si penultima data m-am tuns pe 10 februarie numai ca aveam părul intr-un fel drept si dat peste cap si mi-am schimbat frizura si am inceput sa il dau in față si sa il incretesc cu mana! Frizerul nu m-a tuns cum am vrut eu, mi-a luat o gramada de par, cam vreo 2 cm si nu mi-a mai stat creț! Maine fac 2 saptamani si incepe putin cate putin sa se increteasca la loc! Cred ca o sa ma tund aproape de scoala sau cand implinesc 2 luni! Eu incerc să imi schimb frizerul ca mereu imi ia mult par si eu vreau sa il las sa creasca! CUM SA II ZIC LA FRIZER SA MA TUNDA DACA VREAU SA IMI LASE SA CREASCA PARUL? DOAR IN PĂRȚI ȘI ATAT SAU CUM?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ii explici prin vorba si aratand si cu degetul.
Daca ai si o fotografie, ii poti arata.

| Reghqen a răspuns:

Dacă este un frizer bun și capabil ii spui să îți dea el un look frumos, ca te lași în mâinile lui și vezi cum iese, în caz ca nu îți place asta e, o să crească înapoi, măcar ai încercat.

| NYØ2002 explică (pentru Reghqen):

Imi schimb frizerul, nu ma mai risc!

| Reghqen a răspuns (pentru NYØ2002):

Bravo, și ii și spui să te tundă în bază la fizionomia feței și a structura, forma capului. Dacă găsești un frizer bun și ii spui așa o să te înțeleagă el și o să-ți facă o freză șmecheră rău.
În caz ca nu înțelege înseamnă ca nu prea e capabil laughing

| Cristina788 a răspuns:

Du-te la alt frizer dar îi spui să îți taie dora vârfurile.