| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani si 1.62 m si 58 kg.Cam cat ar trebui sa slabesc? A, si regimul(nu Dieta) ajuta la chestia cu 'pulpele si coapsele'? Mersi!
P. S:Se 'slabeste' si la obrajori(sa va explic mai popular-sunt bolfoasa).

4 răspunsuri:
| Alexandraaa_8011 a răspuns:

Sa nu tii dieta, fiindca esti prea mica si ai putea avea probleme de sanatate.Eu am 13 ani si am fost in aceeasi situatie ca si tine.In primul rand nu se stie daca vei ramane asa [cu obrajorii], mie mi s-au tras.mrg.si in leg cu ce sa faci.Deci bea apa, nu manca dupa ora 18-19, renunta total la dulciuri si cipsuri si sucuri etc si fa miscare, niste genoflexiuni, abdomene nu stiu. dar nu incepe cu multe odata, ca atunci a doua zi nu te mai ridici din pat, fa 10-15 ctv zile dupa aia creste nr lor, eu am sarit si coarda fiindca imi plk si m-a ajutat f multhappyaa si uite un truc.seara si dimineata cand te speli pe dinti fa genoflexiuni, e amuzant. Succes!:*

| mymy a răspuns:

Trimitemi un mesaj privat cu idul tau (adica intra la profilul meu si da la trimite mesajwinking ) si iti trim eu tot ce am in calc pentru ca sa slabesti si idu tau nul dau la nimewinking desigur daca vrei sa mi-l dai a tauwinking

| baubau_9290 a răspuns:

Parerea mea e ca nu ar trebui sa slabesti, mai ales acum ca ai doar 12 ani.eu iti recomand multa miscare, cu sigurant asta e solutia.
poate ar trebui sa slabesti vreo 4-5 kg ca sa ai un corp de invidiat.ptr ca greutate la fete se calculeaza asa: h-10=kg
deci asta rezulta ca ar trebui sa ai 52 de kg.
mai calculeaza aici:http://www.doctor.info.ro/calculator_greutate_ideala.html

| diana_1454 a răspuns:

Salut :*
la inaltimea ta ar trebui sa ajungi cam la 50-52 kg happy
sincer, eu cu regim am dat jos si de la pulpe si coapse :d
dar trebuie sa faci si miscare.
eu merg pe jos in fiecare zii si sincer ma ajuta :d
app, daca tii un regim te tragi si la fatabatting eyelashes
deci. mananca putin si sanatos, fa miscare si bea muuulta apa [3 l apa pe zi] love struck
aaaa. sa nu uit :d
nu manca dulciuri si nu bea sucuri straight face
succes >big grin