FUNDA! am 1.62 si 54 de kilograme. nu sunt plinuta? kit ar trebui sa slabesc? mersi anticipat?

Răspuns Câştigător
| ralucabalan2010 a răspuns:

Buna. Tu esti chiar asa de plinuta cum crezi tu, dar ca sa fii perfecta ar trebui sa ai cu 10 mai putine kg decat inaltimea. De daca ai 1.62 ar trebui sa ai 52 kg! Succes!happy

| ralucabalan2010 a răspuns (pentru ralucabalan2010):

Scuze, vroiam sa spun " Tu nu esti la fel de plinuta cum crezi tu."

8 răspunsuri:
| AriannaAri a răspuns:

Depinde si de greutatea oaselor. Oricum incearca sa ajungi pe la 50, ceva de genu, nu prea slaba si nici prea grasa. Bafta.

| Costache_Tin_1956 a răspuns:

Atat cat sa te simti bine in pielea ta!

| AjutorAnorexieBulimie a răspuns:

De aici: http://www.anorexie-bulimie.ro/imc.html: Ai un Indice de Masa Corporala de 20.6 (limitele sanatoase sunt de de 18.5-25), deci esti foarte aproape de minim. Deci, nu ai absolut deloc nevoie sa slabesti, esti deja destul de slabutza.

| xxxxxzzzzz a răspuns:

Iata aici poti vedea care este greutatea ideala... http://calculator-greutate-ideala.host22.com/......ideala.php

| Monique27 a răspuns:

Esti bine proportionata, nu cred ca e necesar sa slabesti, dar daca totusi vrei sa slabesti, ideal ar fi cam vreo2-3 kg, mai multa ar putea sa iti dea peste cap organismul. funda?

| pynkdya a răspuns:

Parerea mea este ca nu esti plinuta...Dar daca ai slabi 3, 4 kg ai fi perfecta...