| Alexandra2496 a întrebat:

Cine a folosit si stie, ati putea sa-mi spuneti cat de bune sunt placile de intins parul de la Remington si daca ati putea sa-mi dati si modele deoarece as vrea sa-mi cumpar si eu una si nu ma pot hotari. Mentionez ca eu am parul ondulat spre cret, destul de des si care se electrizeaza repede.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Plăcile de la Remington sunt cele mai bune. Eu am Shine Therapy de 4 ani şi nu am avut nici o problemă cu ea!
La o placă important este să fie din ceramică şi să aibă reglaj de temperatură, pe lângă asta indicat este să foloseşti şi o protecţie termică pentru a nu-ţi arde părul (dacă îţi întinzi părul zilnic, atunci inevitabil, se va arde indiferent de ce produs foloseşti), eu de exemplu folosesc uleiul de la Kallos pentru protecţie termică şi părul se întinde foarte uşor! Mai ales la tine că ai părul creţ, e foarte important să foloseşti ceva care să lase părul uşor de coafat!
Ca şi recomandări, îţi recomand placa mea (S9950) sau Shine Therapy S8500, Remington Pearl S9500
http://www.remington-style.ro/coafat/aparate-indreptat-parul
Sau de la Rowenta CF7710 (Beauty Respect)

2 răspunsuri:
| Katoky a răspuns:

Buna!
Am eu placa remingoti, e ok intinde bine, eu o am pe aceasta http://images.rimeri.ro/......ington.jpg
Te pup!

| alejandra007 a răspuns:

Buna! Eu am placa regminton si sunt multumita de ea, dar cred ca placile de la Philips sunt mai bune, am vazut ca parul indreptat cu placa de la Philips rezista mai mult... acum depinde si de par si de placa:*