| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor! as vrea sa stiu ce as putea face, pentru. ca am foarte multe pete rosii pe fata datorate acneei si multe puncte negre. Am folosit tot tipul de creme dar fara rezultat. nu am cosuri ci doar urme si puncte negre, am fost si la dermatolog si nimic, daca stiti ceva folositor cu adevarat, va rog sa-mi spuneti si mie. Apoi as dori sa stiu ce as putea face pentru a aveaa dinti curati si albi la stomatolog, stiu doar ca erau 2 metode curatire profesionara si albirea dintilor, as dori sa stiu pretul pentru fiecare dintre acestea si in ce consta? Multumesc mult, dau funda si va astept raspunsurile!

Răspuns Câştigător
| justanotheruser99 a răspuns:

Daca vrei sa ai un ten curat in primul rand ar trebui sa il cureti cum trebuie. Eu folosesc apa micelara de la Bioderma ( un produs de marca franceza foarte bun) ma demachiez dimineata si seara iar dupa dimineata ma dau doar cu o crema se numeste Skinoren, e foarte buna, iar seara cu un gel: Duac. Tin sa mentionez ca merg la un specialist dermatolog si fac acest tratament de 2 ani, iar in primele 3 luni de tratament am luat si niste pastile pentru ajutarea refacerii tesuturilor pielii si tratarea urmelor rosii de la cosuri. Pastilele se numesc Acneeaid si Sotret. Dar inainte de toate te-as sfatui sa vezi un alt dermatolog, deoarece trebuie sa ai grija cum iei pastilele! Apropo eu sunt foarte multumita cu tenul meu de acum, imbunatatirile se vad dupa prima luna de folosire corecta a tratamentului, dar trebuie sa ai rabdare, rezultatele nu intarzie sa apara si un sfat: nu neglija tratamentul odata ce tenul ti s-a remediat deoarece in perioada menstruatiei iti apar alte cosuri si cu tratament le previ. Era sa uit! Daca vrei rezultate rapide si de durata renunta la seminte prajite, chipsuri, nu exagera cu ciocolata si sa nu uitam de foare, foarte multa apa, in nici un caz sucuri, mai ales carbogazoase. Scuze daca am cam lungit-o dar asta a fost cam prima lectie cand am mers la dermatolog happy
In legatura cu albirea dintilor ai putea sa incerci si sarea de lamaie in combinatie cu capsune pisate sau simplu iti faci un amestec de apa si sare de lamaie si ti-l aplici pe dinti, lasi cam 3 minute si clatesti bine intre timp ce periezi happy

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu mai da cu creme pe fata, mai ales pe timp de caldura! Umezeste in pic de vata sau tampon de tifon cu spirt sanitar si sterge-te cu ea (dupa spalare cu sapun dezinfectant).
Dintii ti le poti albi periindu-le zilnic si cu praf de bicarbonat.
winking

| NH4OH a răspuns:

Crema pentru pete și roșeață de la ivatherme. Face minuni, o folosesc de mult timp zilnic!
Dinții se albesc vizibil dacă te speli cu bicarbonat de sodiu ( cu puțină apă ). Se vede de la prima spălare.

| AndreiDenis99 a răspuns:

Pentru dinti albi si sanatosi, in opinia mea mai bine faci o igienizare odata la 4 luni, igienizare e la fel ca o curatare cum ai precizat si tu.Aceasta consta in curatarea dintilor folosind diferite dispozitive care permit intrarea in locurile inguste.De asemenea te curata cu un aparat pe baza de sare si alte chestii. Unde merg eu costa 100 euro 1 igienizare.O albire ar costa mult mai mult si cred ca nu e necesara daca esti tanar.O zi buna!