| FilosofulDepresiv2022 a întrebat:

Salutare tuturor.Tocmai am dat o comanda pe shein la niste tricouri, insa am auzit ca hainele lor nu au cea mai buna calitate.Produsele pe care le-am comandat aveau recenzii bune si aratau super ok in poze.Voi ce parere aveti? Am auzit unele persoane ca Shein e asemanator cu Zara sau H and M, iar eu sunt multumit de produsele lor.In final, voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Uite aici 1400 de revirui de la oameni adevarati, nu cele scrise de angajatii platiti de Shein, ca sa le faca reclama fake.
Personal am cumparat dupa shein, acum cativa ani si am fost complet dezamagita de calitatea materialelor.

https://www.reviews.io/company-reviews/store/www-shein-com

Uite aici, cum chiar Shein recunoaste ca sterge reviurile rele, dar spune ca nu sunt legate de produs...

"Does Shein delete bad reviews?
We do not remove reviews because they are critical. Your review should be related to a product you have purchased and used and/or returned. SHEIN will not tolerate any review designed to mislead or manipulate, nor we will give extra points for a positive review. Fake reviews and endorsements are not permitted."

6 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Si ai crezut-o pe Violeta? Revieuw-urile pe Shein sunt reale de la cumparatori. Eu cumpar de 2 ani de la ei in fiecare luna si le las review la fiecare produs acolo, pentru ca aplicatia Shein ofera puncte care se transforma in bani virtuali, cu care iti reduci suma comenzii. Pacat ca ai oferit o funda unei persoane care nu a comandat niciodata de pe acest site si cauta site-urile gresite.
Violeta da 80% raspunsuri gresite, este cunoscuta pe TPU.
Daca scrii la cautare pe Shein "Cotton T-shirts" iti apar produsele din bumbac, asta daca nu doresti sa fie lucrate din alta tesatura.
Am luat atat pentru mine haine, incaltaminte, cat si sotului meu. Atat haine si produse pentru casa ori masina.

| Violleta2022 a răspuns:

Shein este o firma chinezeasca cu marfa ieftina si proasta, cum altfel crezi tu ca ar putea fi marfa de clitate la un pret atat de mic?
Pozele sunt foto_shopate, dar ce primesti nu este aceeasi calitate.
Nu, nu au cum sa fie la aceeasi caltate ca marcile bune ca H& M samd.
Chinezariile sunt la aceeasi calitate sau chiar mai proaste, decat marfa adusa din Turcia.

| FilosofulDepresiv2022 explică (pentru Violleta2022):

Ma refeream la pozele din review-uri.Majoritatea sunt pozitive, stii cumva daca sunt legit acele review-uri sau sunt boti de-ai lor?

| Violleta2022 a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

Reviurile sunt facute de ei, nu de oamnei reali.

| Violleta2022 a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

Uite aici 1400 de revirui de la oameni adevarati, nu cele scrise de angajatii platiti de Shein, ca sa le faca reclama fake.
Personal am cumparat dupa shein, acum cativa ani si am fost complet dezamagita de calitatea materialelor.

https://www.reviews.io/company-reviews/store/www-shein-com

Uite aici, cum chiar Shein recunoaste ca sterge reviurile rele, dar spune ca nu sunt legate de produs...

"Does Shein delete bad reviews?
We do not remove reviews because they are critical. Your review should be related to a product you have purchased and used and/or returned. SHEIN will not tolerate any review designed to mislead or manipulate, nor we will give extra points for a positive review. Fake reviews and endorsements are not permitted."

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai să afli când o să vina produsele. Dar fiind marfa direct din China sa nu ai așteptări mari