| Zeekon a întrebat:

Urmeaza sa ma pensez pentru prima data. Daca dupa 3-4 pensari voi renunta sau nu ma voi mai pensa cateva luni, firul de par din sprancene va creste mai lung decat e acum, inainte de pensari?
Multumesc!

4 răspunsuri:
| NesquikDuoSpecial a răspuns:

Buna, Zeekon!
Normal ca va creste mai lung. Daca te vei opri, vei avea in 2 luni o singura spranceana :/
Sigur NU vrei asta. Iti recomand sa-ti faci firele/puful dintre sprancene cu ceara (o gasesti la farmacie/orice magazin si costa ft. putin, o incalzesti in apa pe aragaz pana se topeste cat ai nevoie, aplici cu ceva in genul unui bat de inghetata (lemn), astept sa se usuce si smulgi repede. Va durea, dar e foarte eficient) iar firele ramase le poti pensa.
Trebuie sa faci asta de aprox 2-3 ori/luna
O seara plăcuta si succes!

| Șeremet_Doinita-Augustina_1996 a răspuns:

nu te sfatui sa renunti, pentru ca tu iti vei pensa si firele mai mici care nu se vad asa tare, dar apoi ele vor creste si se vor accentua, iti vei strica total forma sprancenelor, asa ca penseaza-le de 2 ori pe luna, e normal(pentru inceput big grin)

| Ady_Eu_1992 a răspuns:

Va creste putin mai lung decat il ai vei avea o alta formaa pensandute mereu chiar daca cresteee. Funda daca te-am ajutat love struck...