| naty_3185 a întrebat:

Sambata merg la o nunta, si vreau un machiaj mai deosebit, dar care sa nu se observe de la distanta! vreau un machiaj, putin mai sters, tinand cont ca am fata putin rotunda, si ochi caprui! multumesc! astept raspunsurile voastre!

Răspuns Câştigător
auran
| auran a răspuns:

Te poti juca cu nuante de bej si maron si un rimel de volul, dar cred ca trebuie sa tii cont si de tinuta vestimentara!

4 răspunsuri:
| Sara a răspuns:

Pentru ochii caprui, normal r fi sa folosesc toante de maron, maron deschis, spre auriu. Daca nu esti foarte deschisa la ten, foloseste si mov! Si rimelul sa nu ti lipseasca, iar daca nu vrei sa se observe, nu folosi tusul sau creionul dematograv, caci vei si transpira dansand, si nu vrei sa te trezesti neagra pe la ochi.

| marsy a răspuns:

Du_te la un cosmecian. sh va fi super!

| akma a răspuns:

Foloseste nuante de bej si maro foarte deschis care merg la orice tinuta. Aplica cu degetul putin fard de culoarea hainelor pe care le porti sau a accesoriilor, dar nu exagera. Foloseste creionul doar pe pleoapa de jos iar pe genele de sus aplica un strat discret de rimel rezistent la apa. Pentru fata rotunda, penseaza-ti sprancenele cat mai arcuit si ai grija sa ajungi cu fardul usor peste pliul pleoapei. Fardu-l de obraz aplica-l de la jumatatea pometilor spre tample, usor alungit. Pentru buze alege o culoare cat mai naturala si aplica un gloss transparent pentru stralucire.

Răspuns utilizator avertizat