| Alii26 a întrebat:

Pfff...Salut din nou! Se pare ca intrebarea precedenta nu mi s-a postat toatasad. Intrebarea era cum sa ma machiez de revelion mai ales daca am si nuntathinking Sunt bruneta(par), ochi caprui, ten masliniu, fata rotunda si cam atat.Imi puteti da cateva sfaturi despre acest lucru? Apropo parul cum sa mi-l aranjez? Ma gandeam sa mi-l intind, ce credeti?
Astept raspunsurile voastre! Multumesc:*

6 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Ti-ar sta f bine asa :

http://www.google.ro/......tp?/imgres r:12, s:45&tx=44&ty=49&biw=1280&bih=571

sau asa

http://www.youtube.com/watch?v=Txg-v1TZ1IQ&feature=channel

| AnaBejenaru a răspuns:

. cum să te machiezi-fulger!

Bun. Ai la dispoziţie un sfert de oră să îţi faci un make up de divă. Urmează paşii propuşi de noi iar reuşita va fi garantată! Start!

PASUL 1

Prinde-ţi părul într-o coadă şi eliberează-ţi faţa. Sterge-te gentil cu un demachiant uleios, special pentru ochi şi buze şi îndepărtează toate impurităţile.

Timp estimativ: 2 minute

PASUL 2

Renunţă la fondul de ten în favoarea unei creme hidratante uşor colorate, cu particule strălucitoare. Aplic-o pe toată faţa, dar şi pe gât, ajutându-te de buricele degetelor. Tenul tău o să fie luminos şi deloc încărcat, proaspăt ca în zilele de vară. Cristalele din cremă îţi vor conferi nota de lux după care tânjeşti.

Timp estimativ: 2 minute

PASUL 3

Pune accent pe ochi şi optează pentru un make up minimalist, dar de efect.
Trasează-ţi cu eyelinerul o coadă de rândunică şi migdalează-ţi ochii într-un mod încântător. Dacă nu eşti o expertă a acestei tehnici foloseşte creionul dermatograf kohl. Efectul va fi similar.

Curbează-ţi genele cu un mascara de top, care să le alungească, să le curbeze şi să le dea volum în acelaşi timp. Poţi să foloseşti înainte şi un cleştişor special cu care să le întorci.

Timp estimativ: 6 minute

PASUL 4

Cu ajutorul unei pensule moi alintă-ţi buzele cu un ruj potrivit ţinutei tale. Se poartă nuanţele vibrante, îndrăzneţe, precum roşu pasional, corai sau burgundy. Dacă îţi doreşti o apariţie extrem de stilată mergi pe un gloss nude.

Timp estimativ: 3 minute

PASUL 5

Înşfacă un blush în ton cu pielea ta şi pudrează-ţi uşor pomeţii. Fixează machiajul pulverizându-ţi pe faţă valuri răcoroase de apă termală. Şi asta-i tot!

Sursa: Cum să te machiezi pentru Revelion în 15 minute : Modă si frumuseţe : Unica

| Biiencutza_6492 a răspuns:

Parul ti l-ai putea face asa : http://www.google.es/......tp?/imgres r:0, s:0

Machiajul :http://www.google.es/......tp?/imgres 3961&itbs=1&iact=hc&vpx=1051&vpy=97&dur=351&hovh=184&hovw=274&tx=232&ty=96&ei=Xa8bTeylD4ei8QPrg5CtBQ&oei=Tq8bTfyONcTrOeXZuegI&esq=8&page=8&ndsp=21&ved=1t:429, r:6, s:157&biw=1366&bih=677

| PetroBlack a răspuns:

Ti'o prezin pe ce mai buna din toate... MichellePhan :x:x

http://www.youtube.com/watch?v=DDuq1h6wx8M&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=ZB8nV453mTc&feature=topvideos

si mai gasesti pe acolo

Fundita?;;)

| DianaAndreea90 a răspuns:

Pai eu cred ca niste tus, rimel si fond de ten ar fi de ajuns
Te faci pe sus cu tus si iti faci eventual codite la sfarsitul ochilui si sa folosesti si un luci de buze rozaliu dar nu strident.
Parul spalat si indreptat sau bucle, se poarta mereu
Sper ca te-am ajutat cat de cat puppy dog eyes kiss

| JollyLulu a răspuns:

Buna! Si eu am ochi caprui, par brunet si am ten masliniu, asa ca e usor sa iti raspund. Pentru ploape multe culori se potivesc cum ar fi:

-roz;

-smokey eyes;

-mov;

-albastru;

-verde;

-galben;

-turcoaz;

-maro;

-auriu;

-argintiu;

-alb;

Glossul trebuie sa fie roz, rosu poate si alte culori cum ar fi mov, maro, dar eu le prefer pe primele asa imi sta mai bine. Poti folosi si luciu de buze cu sclipici sau stralucitor.

Rimelul negru, nu folosesc fond de ten pentru ca nu am nevoie (nu am cosuri, bubite si nu vreau sa fiu mai alba ).
Si la par am vazut ca se poarta chestia cu parul drept si cateva suvite mai ondulate.
Sper ca ti-am fost de ajutor! Fundita?