| padalekilover a întrebat:

Se mai confrunta cineva cu firele despicate? Practic, eu ar trebui sa imi tund parul la 2 saptamani, imi apar multe fire "degradate". Firul este si subtire, nu este ars, doar se despica. Imi trece putin de umar si nu vreau sa ma mai tund. Ultima data s-a intamplat chiar acum 2 saptamani. Nu folosesc placa, ondulator, feon. Doar ma spal pe cap. Nimic mai mult. Mai aplic uneori un ser pentru. varfuri despicate de la avon dar fara rezultate. Nu cer tratamente gen : cum sa imi dispara de tot firele despicate ci tratamente de prevenire.

Răspuns Câştigător
| Sanziana00 a răspuns:

Poti folosi uleiuri care ajuta la disparitia firelor despicate. https://www.youtube.com/user/AmysListTV,pe canalul acestei fete vei gasi o gramada de videoclipuri in care povesteste despre diferite uleiuri bune pentru par. Sper ca iti este de folos :*.

4 răspunsuri:
| mirelu a răspuns:

Buna, sunt faramcista si ma gandesc la faptul ca problemele parului tau nu sunt doar de natura externa. Ar trebui sa mai discutam pe cateva puncte pe care vreau sa le aflu despre tine : cum mananci, cum ai stilul de viata. Asa te-as putea ajuta. te pup

| padalekilover explică (pentru mirelu):

Pai stilul meu de viata este putin cam agitat fiind inca la scoala am cam mult stres cu invatatul. Sunt slabuta pentru. 1, 55 am 39 de kg.

| mirelu a răspuns (pentru padalekilover):

Da, ma asteptam la asta. Pentru a avea un par sanatos este bine sa vii cu un supliment nutritiv de "biotina" care este vitamina care hraneste parul, pielea si unghiile. Un comprimat pe zi, timp de 90 de zile se face cura. Ti-as mai recomanda si un regim de viata cu fructe legume si paine integrala. In ce clasa esti?
Iar extern, as merge pe sampon cu infuzie de ceramide si pe un ser pentru scalp cu care e bine sa te dai o data pe saptamana. Produsele pe care ti le recomand dau rezultate foarte bune. Te astept cu intrebari. Pup