| cretzufinish a întrebat:

Se mai poarta rochitele "gogosar"? Mi-am cumparat si eu de curand una la reducere :D dar vroiam sa stiu daca merge cu un colant si cizme lungi la revelion. Rochia e asemanatoare cu astea http://www.addcompany.ro/Images/Products/ROCHIE-GOGOSAR. JPG si http://shopmania.biz/stores/shiq.ro/files/66686.jpg
Mai exact rochia combina cele doua materiale din exemple.

Răspuns Câştigător
| ailin a răspuns:

Sincer la cizmele lungi merge o rochie mulata pana sub fund si colantu nu prea ii vad locu la cizmele astea

la rochia ta gogosar iti trebuiesc botine si dres culoarea piciorului

http://www.moda.mytempt.com/imagini_mici/3064.jpg

de genu asta sau chiar si joase daca e si o sa iti arat cum se asorteaza si cizmele lungi

http://www.mayra.ro/assets/images/poza_articol/TL9/cizme.jpg

dupa cum spuneam fara colant sau daca e pant din latex dar ai grija sa nu dai at impresia de ***

deci rochia ta fara colant te rog nu face greseala asta o sa pari o pititpoanca dres culoarea piciorului si incaltaminte mult mai jos d genunchi daca e chiar pana la gleza ca sa faci cea mai buna impresie:*

9 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

A2a rochita o am euhee hee mi-am cumparat-o cred ca prin februarie martiethinking din cate stiu eu inca mai merg purtatehee hee

| Crs a răspuns:

Eu rochita am purtat-o cu dresuri negre si cizme mai inaltehee hee

| Paris a răspuns:

Nu stiu cat de mult se poarta, insa sunt frumoase. dar sa nu te puna cel rau sa o porti cu colanti si cizme. Doamne fereste. Poart-o cu niste strampi negri si o pereche de pantofi. Sau cizme daca vrei neaparat. DAR NU cOLANTI!

| cretzufinish explică:

@kriss rochia mea are sus si jos material din ala cum e in al doilea link, dar la partea "bufanta" e material mai subtirel din viscoza cu floricele mici alb-negru.

| DTralala a răspuns:

Du[pa parerea mea, daca este o culoare mai inchisa, cum este in al doilea link, merge.Acea rochie este de iarna. Dar daca este ca in primul exemplu, fi sigura ca nu se potriveste rochia cu colanti sau cu cizme!

succes!

| Livianananana a răspuns:

Dapz, dar in culori ca mov, rosu, roz, si mai ales verdedar nu neagra asta se poarta, si mai ales argintiul

| Lora_6439 a răspuns:

Da, din cate am citit, se poarta. Si se potriveste cu colant si cizme. Si eu mi-am luat de curand o fusta gogosar. Daca nu se mai purtau, nu mai existau nici pe piata. Plus ca atata timp cat te simti bine in pielea ta, e perfect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iarna asta se poarta modelul acesta de rochie, mai ales dintr-un material mai plinut... combinata cu colanti, e perfect. in schimb nu stiu ce sa-ti zic legat de cizmele lungi. iarna asta sunt foarte "in" botinele, la o asemenea rochita happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, eu zic ca se poatra rochite gogosar si tot mai mult si mulate.Rochita aceea roz nici un caz nu mearga cu colanti, culoarea sincer mie nu imi place deloc si se asorteaza mai greu cu cizme sau etc.Rochita aceea gri e la moda se poarta si cu colanti(gri metalizat etc)si dupa parerea mea ar merge cu niste cizme de lac(sau care au o culoare stralucitoare)si cu botul rotund.Eu am asa o rochita dar pe verde inchis si mai mulat pe corp mi-am gasit geu incaltaminte, am o pereche de cizme mai scurte de lac cu botul rotund dar nu se asorteaza cu verdele, la rochita aceea gri s-ar potrivi mai degraba.ar merge si niste botine gri la rochita aceea gri.multa bafta