| JMKing a întrebat:

Se merită epilarea definitivă?

Răspuns Câştigător
| Kandia15 a răspuns:

Decide tu. http://www.csid.ro/......a-3480036/

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Asa ceva nu prea exista.
Organismul regenereaza parul (si pielea), firul de par scos va fi inlocuit de altul care va creste in loc.
Daca ar exista epilare definitiva, atunci multi barbati ar apela la acel procedeu, sa nu se mai barbiereasca zilnic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar daca ai firul saten inchis-brunet si pielea deschisa. In cazul asta se considera ca da randament.

Cumpara-ti si tu epilator Philips lumea, fa-te o data. Returneaza-l cu bonul, si luna viitoare fa la fel si vezi daca are un efect pe pielea ta si poti sa tii-l cumperi si sa-l pastrezi sau sa te faci la salon.

| Happy33 a răspuns:

Pai, poti face epilare cu ceara calda sau rece... astea sunt mai bune decat epilarea cu un epilator... ca atunci iti creste mai repede si mai des... trebuie cu ceara ca sa ti-l smulga... poti acasa sau la salon... creste dupa cam intr-o luna.
FUNDA?