| kosmii a întrebat:

Seruss!
Fetelor voi cu ce va dati jos mustata?
Am vorbit cu mama si insfarsit ma lasa sa-mi dau jos mustata dar nu stiu cu ce.am auzit la unele fete ca merg la salon si cu ceara si-o dau jos, la altele am auzit ca si-au cumparat benzi
care-i mai eficient?
mss muult fundita:*:*

16 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Bună @kosmii! Pentru că este pentru prima oară cănd faci asta, eu te sfătuiesc să mergi la un salon. Nu este greu, dar trebuie să ai puținp dexteritate când te epilezi. În afara de epilatul cu ceară sau definitiv, nu ți-aș recomanda altceva. Să nu-ți treacă prin cap să încerci cu lama sau cu cremă epilatoare- părul va crește mai des și va avea rădăcina mai puternică.
Mari succese!

| ღβ3b3LuSa a răspuns:

Buna! Nu am incercat la salon ca am zucit ca este dureros, dar cu benzi da si sunt si de durata.
Sper ca am ajutat:*

| allepurple a răspuns:

Ceara e cea mai buna, si daca ai posibilitatea iti recomand sa mergi la salon. EU ma fac acasa din lipsa de timp, nu-mi plac saloanele, sunt cam scumpe, depind de ele etc, dar daca motivele astea nu iti apartin, atunci e mai bine sa te duci la cineva specializat. Acasa e mai greu, desi exista benzi de ceara rece special concepute pentru asta. Dar trebuie sa ai grija si sa fii cat de cat punctuala cu epilatul. Adica sa-ti stabilesti un ritm, si cand te faci o data, sa ai grija sa iei toate firele. Daca scapi cateva no- sa-ti creasca regulat, o sa ai unele mai mari altele mai mici, si cand te faci urmatoarea data n-o sa le mai poti lua pe toate, caci unele nu vor avea dimensiunea minima la care trebuie sa ajunga (2 mm).

| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Uh,cred ca ceara laughing

| LoOran_1745 a răspuns:

Orice poti incerca in afara de crema! Te vei irita rau de tot si scapi greu crede-ma, deci fara crema! Cred ca benzile sunt cele mai eficiente...succes:*

| allebwa a răspuns:

Mi-ar fi friiiica sa mi-o dau jos.Defapt eu nu prea am, bine, nu am deloc.In fine:deci eu cred ca ceara e mai eficienta, insa doare rauu.Problema e ca, dupa cateva saptamani iti iese la loc.Deci te sfatuiesc s-o lasi acolo, oricat de mult te-ar deranja.Asa e si cu epilatul...
Ok, sper ca te-am ajutat.Succes!

| anonima13 a răspuns:

Auzi daca ti, o razi ca benzi sau altceva cand o sa iti creasca o sa fie aspra, cel mai bine e sa iti cumperi apa oxigenata(parca asa se num) si dai p ea si se decoloreazatongue

| ღBrUnEtHaAaღ a răspuns:

Ceara e mai eficienta ca se lipeste un pic de mustata si tragi tare de ea si gata cu mustata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc Epilator si exfoliator cu microcristale Sundepil.
Sundepil are la baza un sistem de epilare inovator pe baza de microcristale. Simplu, fin si fara durerere indepartati parul de pe orice zona a corpului cu usurinta si fara efort.
Este necesara doar o frecare usoara a pielii si parul nedorit este eliminat.
Pe langa indepartarea parului nedorit, sistemul de epilare Sundepil favorizeaza si exfoliarea lasand o pilele fina si stralucitoare. Mai mult decat atat datorita miscarilor circulare si microcristalelor imbunatateste circulatia sanguina.
Sundepil este unisex putand fi folosit astat de famei cat si de barbati.
Produsul se foloseste impreuna cu orice crema depilatoare, care se gaseste in comert.

Pachetul include :
1 pad/suport mare
1 Pad/suport mic
5 folii cu microcristale mari
5 folii cu microcristale mici
Husa pentru voiaj

http://www.thegift.ro/......epil-p-880

| Heath a răspuns:

Mustacioasa mica...

| RuXy12 a răspuns:

Eu stiu ca e mai bine sa mergi la salon...te face cu ceara...Nu e foarte dureroswinking Funda?:Xbatting eyelashes

| Gabytza_5389 a răspuns:

Pai la salon iti ia destui bani, mult mai mult decat daca ti-ai cumpara benzihee hee. cumparati benzi. toate prietenele mele iau benzi, altele si-o fac cu penseta (doare, dar este de durta). sper ca te-am ajuta. imi dai funditahee hee?

| Marckus a răspuns:

Pai cumparati tu de la magazin crema pentru epilare Vet.E usor de folosit.iei crema pui putin pe mustata sau pe mana pe picior pe ce vrei tu si apoi cu un fel de lingurita care ti-o dau ei inlaturi dar trebuie sa astepti 5 minute cam asa, si iese imediat happy. Fundita?

| rozalia10 a răspuns:

Cu aparatu merge? adica am aparat de la Philips

| efrumoslamare a răspuns:

Cu drujba.