| AlexandraColar a întrebat:

Slabesc daca mananc mancare de bebe? Adica fara sare si fara prajeli? URGENT! Fundita!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca pe langa prajeli elimini si painea, dulciurile, fast food ul, pastele ai sa slabesti

| AlexandraColar explică (pentru suntserios):

Pai fast food nu mananc. Dulciuri rar, pastele odata la 2 saptamani, dar paine mananc des! Dar mersi! De duminica ma apuc sa slabesc!

| AlexandraColar explică (pentru suntserios):

Mai multe raspunsuri please!

| suntserios a răspuns (pentru AlexandraColar):

Pai de ce de duminica? De acum! altfel nu te mai apuci

| AlexandraColar explică (pentru suntserios):

Ok,am zis de duminica ca maine merg la gratare dar asta e o provocare! Ma apuc de azi!

13 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Mananca sanatos si fa sport ca sa slabesti. Teoretic mancarea de bebe ar trebui sa aiba multi nutrienti deoarece ei sunt in crestere si au nevoie. Si ca sa mananci sa te saturi ar trebui sa mananci cateva portii bune, ceea ce mai degraba o sa te ingrase.

| AlexandraColar explică (pentru CuriousStuff):

Mancarea de bebe sunt legume fierte, si atat.Dar, sfatul oricui e mereu bine venit! Multumesc!winking

| AlexandraColar explică (pentru CuriousStuff):

Vreau mai multe raspunsuri din care sa aleg! Mai dau 45 minute!

| Biu009 a răspuns:

Ori mananci legume fierte, ori mancare de bebe, hotarasta-te. Mancarea de bebe consta in mult mai mult decat legume fierte, si contine toti nutrientii de care are nevoie un copil sa creasca.
Daca ai de gand sa mananci doar legume fierte, e ca si cum te-ai infometa, o sa ajungi o subnutrita. E cea mai mare aberatie sa faci asa ceva

| Rozzovela a răspuns:

Buna, nu minca micare de bebelusi. Daca vrei sa slabesti fa sport, alearga sau dimineata sau seara(seara dupa ce ai fugit, cand vii acasa nu te culci imediat mai stai doua ore aproximativ)Daca continui sa maninci multa piine nu vei slabi.Maninca fructe si straduiestete ca cea mai copioasa masa sa fie dimineata un terci sau cereale iar mai apoi maninca mai lejer la celelate mese, evita mincarile intre mese, si nu mincra gras, prajit.Adica mai bine la cuptor.Somn de calitate si ceva efort fizic impreuna cu alimentatie corecta si sanatoasa vor fi bine venite daca doresti rezultate.
Bafta happy

| LiveTheMoments a răspuns:

Cred ca doar o sa ai o alimentatie mai sanatoasa.

| AlexandraColar explică:

Va rog uitati-va la celalalte doua intrebari postate recent!

| aleynad90 a răspuns:

Buna! incearca sa faci miscare daca vrei sa slabesti, dar trebuie sa tii cont si ce consumi.Acum ca este sezonul legumelor, poti consuma salate cat de multe si nuci. Sau incearca sa-ti gasesti o dieta potrivita pe http://dieta.onlines.ro/ In cazul in care ai cu 10 kg mai mult decat greutatea normala si ai scos din alimentatie produsele "bomba" mergi la un medic sa te asiguri ca nu e o problema medicala.

| AlexandraColar explică (pentru aleynad90):

Buna! nu mananc legume! Mi se face rau daca le mananc! Doar morcovul si cartoful! nuci mananc! Dar mersi oricum! Uita-te la celalalte intrebari please! Alea recente!