| anonim_4396 a întrebat:

Sprancenele se pot epila definitiv, adica sa nu mai creasca parul? Cu ce metode?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Din câte știu eu, nu.
Pa, pa.

| Bondarel99 a răspuns:

Se poate cu laser, dar nu doar anumite fire de par.Ai putea sa faci tratament cu laser sa inlaturi toata spranceana de tot si apoi sa-ti-o tatuezi.Dar daca esti tanara cel mai bine e sa fie naturale, daca te pensezi regulat peste cativa ani nu o sa mai creasca fire de par in anumite locuri si nu o sa mai poti sa le schimbi forma sprancenelor de aceea decide-te de pe acum care e forma care ti se potriveste cel mai bine.

| AlexeHellsing a răspuns:

Se poate cu laser...

| trolololo a răspuns:

Bai copilule crezi ca sprâncenele sunt de forma și au nici un rol?
Daca nu le aveai îți intrau în ochi transpirația, praful, picăturile de ploaie, zăpada, etc.

| CălinPL a răspuns:

Nu poti.

| diavolitadulce a răspuns:

Buna, da! se poate, cu laserul dar mai apoi banuiesc ca vrei sa le tatuezi. Totusi nu inteleg de ce vrei sa faci asta. in orice caz, sunt spranccenele tale, faci ce vrei cu ele. happy

| mihaelaic a răspuns:

Nu cred că se poate, dar chiar şi dacă s-ar putea, nu te-aş sfătui să te mai gândeşti la asta. Probabil că ai sprâncenele groase şi te deranjează foarte mult. Dar să ştii că nişte sprâncene groase sau cu o formă ciudată naturală pot deveni nişte sprâncene foarte frumoase, dacă le pensezi frumos. Păstrează-ţi sprâncenele naturale, nu te gândi să le elimini, acceptă-le şi vei vedea că şi ele se vor face mai frumoase! Pentru multe fete, sprâncenele sunt un atu (contează doar să le pensezi frumos)!