| XK a întrebat:

Stie cineva metode prin care facem ca parul pubian sa creasca mai greu? [fara ceara, ca mai bine renunt definitivlaughing ] se pune in joc o funda happy

Răspuns Câştigător
| alysar a răspuns:

Da.Epilare definitiva, insa nu e chiar definitiva, din ce stiu eu durata pana creste parul este de 6 luni.Mi-a spus mie tipa de la cosmetica. fundita? big grin

5 răspunsuri:
| Deea a răspuns:

Epilarea definitiva. Dar vezi ca am auzit de la unele persoane ca e destul de dureros. Dar te faci odata si scapi de tot. E bine si pentru picioare. Am o colega care s-a facut definitiv si are niste picioare super.

| ame93 a răspuns:

Poti sa folosesti crema depilatoare cu efect de incetinire a cresterii parului.la avon are daca nu ma insel.

| XK explică:

@Deea si crezi ca eu vreau sa ma fac pe picioare? laughing ***... asta spune totwinking

| XK explică:

Pfff...deci inca nu ati citit bine...nu am nevoie pentru picioarelaughing dracu, suntem baieti, daca pe uni nu ii intereseaza ce "freza" au la ****, pe mine ma intereseazawinking asa ca ceara este exclusa din prima happy

| SteffishoOr a răspuns:

Eu am incercat sa folosesc crema dupa epilare cu efect de incetinire a cresterii parului dar sincera sa fiu, nu prea are efect. De obicei tine de organismul fiecaruia pentru ca unora le creste parul mai repede, altora mai incet. Oricum, in afara de aparatul de ras (care nu e tocmai recomandat dar pe care il folosesc si eu), crema epilatoare, epilatorul si ceara...nu prea mai exista alte metode. Totusi, epilarea definitiva nu este tocmai ieftina si nu este tocmai definitiva si nici prea sanatoasa din cate am inteles. Te poti duce la un salon sa te epilezi cu ceara dar sa nu te epilezi total de prima data.Te faci pe picioare si iti ia odata putin, dupa aia mai mult si tot asa...te obisnuiesti.Succes!
>big grin