| Adriana_8922 a întrebat:

Spuneti-mi si mie medicamente, creme, remedii naturale etc pentru caderea parului (dar chiar sa fie bune )! Dupa ce ma pieptant imi este fric sa ma uit la perie crying((( help me plz

5 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Uite cateva solutii naturale: http://www.divahair.ro/frumusete/ingrijirea_parului. Un gand bun, Elena.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

In primul rand, este normal sa iti cada 100 de fire pe zi! Daca vrei sa previi totusi, exista Revalid(pastile) la farmacie sau fiole Foltene!
-http://newsletter.helpnet.ro/......oltene.jpg

| PufiCiufi a răspuns:

Revalidul nu e bun du-te la farmacie si intreaba de sampon pentru caderea parului...sunt pe baza de plante si sunt foarte bune ca si eu am avut aceeasi problema

| cristi202 a răspuns:

Pastile de usturoi de la Amway Romania. Stiam si de la medici, si de la frizeri ca usturoiul e f bun pentru regenerarea parului. Problema era ca nu puteam sa ma dau pe cap cu usturoi, iti dai seama cum as fi mirosit dupa aceea. Am gasit insa aceste pastile, tirziu, cind cheliuta isi facuse deja aparitia, si le-am luat pentru totul altceva, usturoiul e f bun pentru multe chestii si eu l-am luat pentru imbunatatirea imunitatii, si am observat dupa doua luni de tratament, ca parul ce il mai aveam se regenera, iar pe cheliuta apareau fire noi. Prostia mea a fost ca nu m-am tinut de tratament, dar dacva ma tineam, probabil aveam ceva mai mult par in cap. Chiar si pe chelie.
In general, tratamentele pe baza de usturoi sunt eficiente. Eu ti-am spus ce am incercat eu. In acest caz, o pastila contine o capatina de usturoi in ea. De celelalte nu stiu, stiu ca mai exista asemenea pastile, dar nu stiu cit de eficiente sunt.

| Shammal a răspuns:

Nici un medicament, crema, remediu naturist nu poate avea si nu are efect daca tu nu crezi ca are; remediul deci nu este in acestea (medicamente, creme...), remediul este chiar in nick-ul tau - IUBIREA; iubeste-ti parul, spune-i te iubec parul meu, esti cel mai frumos si rezistent par dar nu doar spune ci simte, CREDE CU ADEVARAT!