| destinity a întrebat:

Spuneti-mi va rog ce se poate face pentru a scapa de varfurile despicate?

13 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Le tunzi iar apoi icerci sa nu mai ajuga sa se despice aplicad msti balsamuri pentru ingrijire. Si tude'le odata la 2 luni,

| ViVi a răspuns:

Trebuie sa te duci sa iti tunzi varfurile thinking

| ing. a răspuns:

Trebuie sa te duci la un coafor sa iti taie varfurile despicatebatting eyelashes.

| viki a răspuns:

Pe langa tuns, trebuie sa folosesti si o masca speciala pentru parul despicat.happy

| www a răspuns:

Doar daca le tunzi scapi de ele. E bine sa itit tunzi varfurile regulat, sa nu se degradeze parul.

| dulcika a răspuns:

Salutare!
ti le tunzihappy...si gata ai scapat de lehappykiss

| Cryssy a răspuns:

Te tunzihee hee

| lorely1308 a răspuns:

Cel mai indicat este sa tunzi varfurile despicate, si sa folosesti un sampon si o masca anti-casse. Gasesti la L`oreal si sunt foarte bune, le folosesc si eu!

| JustAlice a răspuns:

Te duci la frizer, iti tunzi varfurile, te speli pe cap si te dai cu o masca buna de par.de exemplu: Avon planet spa masca cu ulei de masline sau alte masti care sunt bune si se meritahappy

sper sa te ajute sfatul meu! pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le tai tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Cel mai sigur și eficient este să tunzi vârfurile o dată la 2-3 luni.
Evită folosirea plăci de îndreptat, uscătorul de păr. Ele deteriorează foarte mult firul de păr prin uscare și ardere.
Un șampon revitalizant, un balsam pentru fortifiere și o mască puternic hidratantă ajută la rezistența firului de păr. După fiecare spălare folosește un ser pentru fire despicate (se găsește în comerț).
Sănătate și un păr frumos.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le tunzi si iti hidratezi parul happy
Incearca sa te tunzi de doua ori pe luna
Parul tau este cel mai frumos accesoriu asa ca ai grija de elwinking
xoxo
by zui

| Sanndybelle a răspuns:

Iata un tratament care functioneaza in aceste cazuri:
- oricat de ciudat ar parea, apeleaza la maioneza, facuta din ingrediente naturale, in casa, si aplica pe par o data pe saptamana. Las-o sa actioneze aproximativ 5 minute, dupa care spala parul. Daca poti s-o lasi pe par mai mult de 5 minute, e cu atat mai bine.
- daca nu doresti sa apelezi la maioneza, atunci poti apela la bere. Varsa bere intr-o sticla cu dispozitiv spray si aplica pe parul samponat si uscat cu prosopu. Dupa aplicare, usuca cu uscatorul si fa-ti coafura preferata. Mirosul de bere va disparea rapid.