| Nicollet a întrebat:

Stie careva o dieta de slabit mai usoara si eficienta?happy

Răspuns Câştigător
| Afdsa a răspuns:

Abdomene(50-60 pe zi şi dimineaţa şi seara),genoflexiuni(la fel ca la abdomene,cu cât mai multe cu atât mai bine),alergi constant,bei mulţi litri de apă/zi,sport minim 1 oră/zi,reduci din mâncăruri,consumi mai multe fructe şi legume.Uite un fel de program de alimentaţie pe care îl poţi urma dacă vrei:
-dimineata,mănânci un bol de fulgi de cereale(deci fără cereale cu ciocolată sau altele de genul ăsta...);
-între masa de dimineaţa si cea de prânz ,mănânci nişte fructe,orice fructe vrei(de preferat merele),sau legume;
-la masa de prânz,o salată de roşii şi castraveţi(am dat un exemplu,tu îţi poţi face ce tip de salată vrei).O poţi mânca aşa sau cu pâine de secară;
-în timpul zilei,între masa de prânz şi cea de seară,idem,fructe(să nu mănânci dulciuri);
-seara,e de preferat să nu mănânci nimic,pentru că se depune pe abdomen,dar dacă ţie foame,iarrr fructe.
Poate ţi-am fost de folos,tu alegi dacă vrei să urmezi programul ăsta sau nu.
Baftă.

2 răspunsuri:
| nykymyky a răspuns:

Poi mananca salate, fructe, legume, sa faci mult sport cred ca e ceam mai eficienta si cea mai usoara. funda