| uniK_4184 a întrebat:

Stie cineva cum pot sa ma ingras? fundita:*:*:*: MULTUMESC!
P. S va rog fara raspunsuri mananca mai mult sau chestii de genu asta

11 răspunsuri:
| jolie a răspuns:

Cauta Mosegor vitamine eu aveam 43 de kg si in apoape 2 luni am ajuns la 52 de kg sunt foarte bune ti le recomand kiss

| gabriella_1970 a răspuns:

In primul rand mergi la medic. El iti poate recomanda niste suplimente care iti vor fii de ajutor (cunosc multe persoane care au obtinut rezultate astfel). Apoi, incearca sa iti maresti usor fiecare portie de mancare. Dar in niciun caz nu te indopa si nici nu apela la mancare nesanatoasa.In locul unor 2 felii de gem la micul-dejun, de exemplu, incearca sa mananci 3.Astfel vei lua usor in greutate fara sa te imbolnavesti.Recompenseaza-te mai des, avand in vedere ca poti, cu cate o inghetata sau ceva ce iti place/Si nu in ultimul rand, fii fericita si optimista! Multa sanatate!

| DacaVreiSaVeziNimikTeRogSaDaiUnCLICK a răspuns:

Ei bine eu m-am ingrasat pentru ca am luat multe pastile:calciu fier vitamine ia si tu niste calciu si mananca ce a spus the lady
P. S.:eu am avut lipsa de calciu de aceea am luat.

| Eeeeeeeeeeee a răspuns:

Depinde mult si de organism.Sunt persoane care pot manca mult si nu se ingrasa mai deloc, iar altele se ingrasa de la mancare relativ putina. Grasimele nu sunt arse la fel de toata lumea.

daca tot vrei sa te ingrasi fortat poti incerca cu carbohidrati

- suplimente cu concentratie mare de carbohidrati (peste 70%) si mica de proteine (10-25%) recomandate in special celor care vor sa ia rapid in greutate. Ele sunt bogate in calorii si sunt foarte utile in special ectomorfilor (tip slab, longilin, care ia greu in greutate), carora li se recomanda doua-trei doze pe zi din aceste produse. Ele sunt utile si celorlalte categorii, insa numai o doza imediat dupa antrenament, pentru a nu se ingrasa. In aceasta categorie intra Mega Mass, Gain Fast
http://www.topfitness.ro/viewdetails.php?idm=9&t=1

aici gasesti mai multe- vezi alea cu concentratie mai mare de carbohidrati
http://www.redis.ro/Web/ListProducts.php?CategoryId=13

Sau mai uite niste sfaturi aici:
http://www.lyla.ro/sanatate/showArticol.php?articol=Cum-sa-te-ingrasi
http://old.csid.ro/index.php?id=10&no_cache=1&tx_ttnews[tt_news]=1328
http://www.dietetik.ro/articole/1157/afla-si-tu-cum-poti-sa-te-ingrasi.html
http://www.revistafelicia.ro/......grasi.html

Baftaa!:-*

| alinutza4a a răspuns:

In primul rand eu as spune sa te apuci sa faci un sport.nu vorbesc de performanta, ci pur si simplu miscare in jur de o o ra pe zi (acum ca este vara ai putea iesi la alergat de dimineata sau seara)
nu trebuie sa te ingrasi indiferent ca esti f slaba sau nu. ma refer ca nu este sanatos.asa este felul tau de a fi momentan. nu trebuie sa incerci sa te ingrasi ca poate vei avea grasime apoi si celulita si nu asta iti doresti ( crede-ma:p ). sfatul meu este sa mananci sanatos si sa faci miscare pentru ca ti se vor tonifia muschii si vei arata mult mai bine. bafta multa:*

| TheLady_1745 a răspuns:

Nu este deloc usor sa te ingrasi, la fel cum nu este deloc usor nici sa slabesti. Contrar opiniei ca este foarte simplu sa castigi kilograme in plus doar mancand in exces trebuie sa tii cont de efectele uneori nocive asupra sanatatii ale acestui obicei. Urmeaza o dieta de ingrasare care iti poate asigura un surplus de calorii.

Consuma urmatoarele grupuri de alimente
1. Grupul produselor lactate: lapte, branza, iaurt, inghetata;
2. Grupul carnurilor: peste, pui, porc, vita;
3. Grupul legumelor: consumate proaspete, inghetate, conservate, sucuri;
4. Grupul fructelor: proaspete, inghetate, uscate, sucuri;
5. Grupul cerealelor: paine, paste, briose, clatite, orez.

Alcoolul poate fi consumat moderat, de preferat inainte de masa deoarece mareste pofta de mancare. In cazul in care preferi mancarurile foarte grase (unsuroase) incearca sa folosesti uleiul de masline sau margarina pentru a asorta salatele. Esti liber/a sa optezi pentru mancarurile prajite de cate ori ai chef.

Evita cafeina si nicotina

Cafeina si nicotina sunt stimulente care accelereaza metabolismul organismului tau. Evita sa le consumi in exces deoarece astfel iti ajuti organismul sa retina si sa asimileze valorile nutritionale ale alimentelor consumate.

Mananca tarziu in noapte

Mananca noaptea de cate ori ti se face foame. In acest mod poti castiga cateva kilograme in plus, insa este foarte important ca dupa masa sa te relaxezi pentru a lasa organismul sa asimileze eficient.

Activitate sportiva

Exercitiul fizic este benefic si in curele de ingrasare. Nu-ti fie teama - nicidecum nu vei slabi mai mult! Este important sa executi cateva exercitii de intindere a musculaturii.

De asemenea, factorii genetici pot juca un rol esential. In cazul in care parintii tai sunt slabi, iti va fi foarte greu sa castigi in greutate. Asadar pe langa factorii nutritionali, exista o multitudine de alti factori care pot influenta si impiedica aceasta crestere in greutate, precum stresul si starea de anxietate. O dieta echilibrata, relaxarea si sportul te vor ajuta sa castigi in greutate.
Succes!
Fundiţa?

| ellamaria a răspuns:

Pentru a te ingrasa cu 1 kg e nevoie de un surplus de 7700 de calorii. Acum calculeaza si tu cate calorii iti sunt necesare intr-o zi si adauga alimente astfel incat sa ai un surplus zilnic de 30 / 50 %. Intr-o luna si jumatate te poti ingrasa fara probleme daca te orientezi si consumi nuci, alune, fainoase, cereale. Mai ales cu putin timp inainte de culcare.

| 8paulica a răspuns:

Ei bine ai putea sa iei vitamine de multe ori pe zi.Iti fac bine si te si ajuta la problema ta. Sper ca ti am fost de ajutor si ca am putut sa rezolv ceva pentru tine... mult noroc

| κızz δε‗đįανŏŀįťżă̸Ҳ̸ҳ a răspuns:

The Lady ea ti a cerut parerea ta nu ce scrie pe site. logiklaughingasta poate sa caute si ea

| TheGrasu01 a răspuns:

Te duci la frigider si il demolezi ii spuai asa i kill you si te fac praf si incepi sa bagi itine pana crapi succes eu asa fac si am 98kg bafta