| DeDeChazLee a întrebat:

Stie cineva cum pot sa scap de cosurile de sub piele si zgrabuncioare?

Răspuns Câştigător
| ciucalataaerata a răspuns:

Buna...pe la varsta de 14 ani, am inceput sa am si eu cosuri, multe cosuri, si evident ca oricine in locul meu, m-am panicat si mi-am distrus si mai tare fata. am incercat toate cremele posibile, am fost si la dermatolog. inutil. asta pana ce am incercat un tratament dintr-o revista oarecare, un tratament ieftin (100. 000 lei): tinctura de propolis si mibazon (unguent pe care il gasiti numai la farmaciile veterinare laughing. initial am fost sceptica, dar am zis ca mai rau nu poate sa-mi faca. am tinut tratamentul 10 zile, timp in care cosurile s-au uscat si au disparut total si de pe fata si de pe spate.acum am app 17 ani si nu imi mai apar cosuri deloc[nici macar inaintea menstruatie]

ai mai putea folosi:
Spalate pe fata cu ceai de galbenele
Incearca isotrexin gel
Mergi la medicul endocrinolog și dermatolog pentru instituirea unui tratament de vindecare.
gasesti la oriflame un gel de spalat fata. TEA TREE-PURIFYNG WASH AND TONE GEL.Arborele de ceai, care face minuni
antibiotic
Mergi la farmacie si cere sa iti faca un unguent pe baza de jecozinc 5g, acid boric si mai era ceva. e un unguent care se cimenteaza pe fata iar dupa 15-20min vezi deja cum ti se duc cosurile.
zineryt si skinoren
reviken
pastile acneon
mibazon
masti de argila sau masti exfoliante
anticonceptionale[numai la recomandarea medicului]
Spalate f bine dim. pe fata(cat mai des) si niciodata sa nu pui mana pe fata nespalata sau sa lesi pe alt cineva

altceva nu mai stiubig grin... sper ca am fost de folostongue

1 răspuns:
| Mary496 a răspuns:

Zgrabuncioarele(desi nu e chiar sigur)se scot cu un ac de seringa