| Ella1326 a întrebat:

cum scap de cosurile din piele? le strang si se tot fac..si nu dispar deloc ( as prefera ceva solutie de la avon)

9 răspunsuri:
| Loryb a răspuns:

Buna,

Incearca baton pentru tratarea petelor si cosurilor:
- ascunde petele rosii
- previne aparitia unora noi
- are culoarea pielii

Citeste mai multe pe: http://produse-avon.blogspot.ro/......a-cu.html_

| Ella1326 explică (pentru Loryb):

Chiar azi mi l-am comandat. L-ai incercat?

| Loryb a răspuns (pentru Ella1326):

Eu l-am incercat si ceea ce scrie mai sus functioneaza adica ascunde petele si in loc sa le storc folosesc batonul le usuca si astfel trec.
Dar sa nu uitam de cei 3 pasii zilnic, ideal de 2 ori pe zi (dimineata si seara): demachiere, tonifiere si hidratare la care nu trebuie sa renuntam.
In cazul in care tot nu esti multumita ca sa tratezi cauza, te rog sa consulti un medic pentru analize care ti-ar oferi un raspuns complet.
Te invit si pe pagina mea, unde sunt sfaturi si informatii despre produsele Avon:
www.produse-avon.blogspot.ro
Numai bine, Loryb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu fac asa mereu. Ma dau cu spirt dimineata si seara, cu pasta de dinti si cu muci... Mucii din nas. Da am auzit ca sunt foarte buni pentru cosuri vorbesc foarte serios. La mine a mers.

| dianainsta01 a răspuns:

Nu le mai stoarce. crrede-ma, stiu cum e, mai rau inrautatesti situatia. ca sa se dezumfle la mine mereu functiona gheata. pui un cubulet intr-o batista si il pui pe cos cat de mult poti, ajuta mult. in rest incearca masti naturale.

Răspuns utilizator avertizat
| ğözde a răspuns:

Si eu aveam foarte multe cosuri. mai ales pe frunte. Nu te mai da cu toate prostiile de la avon, oriflame si asa mai departe, ca nu merg, te asigur. Nu merg solutiile de la farmacie, da pai alea din cataloage? Probabil, ce a mers la mine, o sa mearga si la tine, ca, din cate am auzit, solutia asta e buna pentru toate tenurile. Sa incepem, deci.

O data sau de doua ori pe saptamana, seara, spala-te cu apa rece pe fata. Apoi, du-te in bucatarie, ia un ou, i-ai doar albusul, de fapt, si bate-l bine pana ce se face spuma, apoi adauga jumatate de lamaie, sau cateva picaturi, mai amesteca putin. Ia o pensula si da-ti cu lamaia si albusul pe fata, asteapta 10-15 minute pana ce se face o masca. Apoi iti dai cu apa calduta si inlaturi acea masca.

Daca ai puncte negre, iti spun solutia.
Cumpara un pliculet de gelatina ( din aia alimentara, pentru prajituri ) si niste lapte. Intr-un pahar, pune o lingura de lapte si o lingura de gelatina, amesteca putin si pune paharul in cuptorul cu microunde 10 secunde. Dupa 10 secunde ia-l de acolo, iei o pensula si iti pui putina masca din aia pe mana, daca frige, mai astepti putin ca sa devina calduta, apoi iei pensula si iti dai pe nas, pe barbie, unde ai cosuri negre. Pentru cosurile albe nu merge.

Sper ca te-am ajutat. Pup :*.

| ğözde a răspuns (pentru ğözde):

Aaa, si am uitat sa spun. Dupa ce stai 10 minute cu gelatina si laptele pe fata, inlaturi cu mana, o sa fie gen plasture, o sa tragi de acel plasture handemade, si o sa te doara putin, dar o sa vezi cosurile negre pe masca.

| andreea19931986 a răspuns:

Eu îți recomand usturoiul chiar dacă te ustura putin zona cu coșul dar e foarte bun.tai pe jumătate un catel de usturoi și te freci ușor pe fiecare cos