| andreuxxaa9095 a întrebat:

Stie cineva o reteta de tratament naturist pentru parul putin despicat la varfuri? Ceva sa mi`l regenereze...

Răspuns Câştigător
| Barajag a răspuns:

Iti poti prepara o masca din ulei de masline, ulei de ricin si miere, iti aplici pe tot parul, stai o jumatate de ora apoi iti speli bine parul. Daca varfurile sunt deteriorate si se vad, mergi la un salon si cere sa-ti taie doar varfurile.Bafta!

5 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Varfurile despicate nu pot fi regenerate, trebuie tunse. Daca vrei sa iti ingrijesti parul in mod natural, iti recomand mastile preparate in casa si urmatoarele trucuri: http://www.divahair.ro/frumusete/ingrijirea_parului. Un gand bun, Elena.

| criss84 a răspuns:

Si eu recomand uleiul de ricin si nu este nici scump, si uleiul de masline este bun insa prefer uleiul de ricin.

| JustInCase_1628 a răspuns:

Incearca sa folosesti un balsam din ulei de masline simplu sau amestecat cu miere. Se clateste abundent pentru a nu ramane parul gras.

| andreuxxaa9095 explică:

Multumesc! :*

| SuperGirl8 a răspuns:

Sau poti incerca sa iti tunzi varfurile si apoi sa dai cu ulei de ricin.Acesta ajuta la cresterea armonioasa si regenarea firului de par.