| BlackEdition a întrebat:

Vreau sa ma ajutati la ceva foarte important, am 20 de ani si am chelie pe parti in zona fruntii, as vrea sa ma ajutati cu un tratament, o reteta care sa mi regenereze parul, sa se inmulteasca si sa creasca pe zona unde nu este. Va rog care stie de un tratamen/ reteta care sa functioneze, sfatuiti-ma si pe mine.
Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Du-te la un magazin de naturiste si cere sampon si solutie anticheleala de la Favisan. Ar trebui sa stie ce sa iti dea. Le-a folosit taica-meu cu ceva ani in urma cu mare succes. Si el avea undeva pe la 45 de ani atunci.

| KanameKuran a răspuns:

Din cate stiu parul de pe scalp nu poate fi regenerat. Stiu insa ca exista operatii cu implanturi de par, in care se iau fire de par de pe partea anterioara a capului si se implanteaza in scalp.

| Iòna_Ioana_1996 a răspuns:

Iti recomand Miracle oil.Acest sampon juta la regenerarea parului si contine sapte uleiuri esentiale.E originar din India si e foarte bunn deoarece si eu folosesc un sampon anti-matreata din India si am scapat de aceasta problema. Miracle oil costa doar 159 lei.