| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a întrebat:

Stie cineva remedii pentru celulita si vergeturi?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| GOODLUCK a răspuns:

Stiu ca e ff bine crema Cellulight cu Guarana, alge marine, piper negru.Este un coktail exotic si indraznet de ingrediente anticelulitice naturale, fara parabeni.
Sper ca te-am ajutat.
happy
si multtt sport

6 răspunsuri:
| LostInDreams a răspuns:

Buna.Cosmetice si farmaceutice nu, insa am mai citit despre remedii naturale:apa rece, alternari cu apa calda si rece la dus, masaje cu gel de aloe vera, laptele rece aplicat in zona celulitei, masajele cu lotiunile de corp, masajul cu un castravete proaspat, consumul de apa plata cat mai mult, evitarea dulciurilor si a sarii(retine apa) si ceva sport dedicat coapselor, feselor si taliei.Am auzit ca si cremele anti-celulitice de la nivea sunt bune, eu una nu le-am incercat.Succes!

| OanaG a răspuns:

Eu folosesc "Supliform" e ff bun, la mine chiar da rezultate!

| Cineva! a răspuns:

In primul rans SPORT.Si pentru celulita si pentru vergeturi.Pe langa asta poti folosi un aparat de facut masaj, Care ajuta la tonifierea muschilor.Eu folosesc.Manipul bodylaughing. Cred ca ai vazut reclama la tv(bine, e o varianta mai ieftina dar. daca vrei imi dai mesaj).

Remedii naturiste:
Masajele:
Amestea 6 linguri ulei de masline, 4 fiole vitamina E, 4 vitamina A, 4 de elastina, Cateva picaturi de tinctura de propolis, o jumatate de lingura de crema de galbenele.(toate acestea le gasesti in farmacie), In caz ca nu ti le permiti pe toate iti poti lua doar crema de galbenele(pentru vergeturi, ofera elasticitate,)si tinctura de propolis.Amandoua(si crema si tinctura) in jur de 15-20 de lei.
---8 linguri ulei de masline+20 de picaturi de lamaie+2 linguri suc de grapefruit.
--crema de galbenele+tinctura de propolis
--Argila.Iti trebuie benzi elastice pe care le lasi la inmuiat in apa amestecata cu argila.Cand s-a imbibat bine argila in benzi le aplici(infasori)in zonele cu probleme.
Tratamentul complet al celulitei si vergeturilor dureaza in jur de 6 luni.Trebuie sa ai rabdare, ca pielea sa se refaca.Plus ca daca ai o varta mai frageda, pielea are o proprietate de a se reface mult mai repede.Bafta!:*

| marya a răspuns:

Alimente care te ajuta sa eviti aparitia celulitei!
Alimentele pline de toxine, cum sunt mezelurile, produsele de patiserie, sosurile grase, tot ce este fript sau prajit, bauturile carbogazoase (sucuri sau apa minerala) si cele alcoolice, dar si alimentele bogate in graismi, cele prea sarate sau prea dulci! Sarea trebuie neaparat evitata! Inlocuieste-o cu diverse condimente, in special cu busuioc si patrunjel.

Consuma cu moderatie!
Preparatele cu ulei sau unt nu trebuie sa faca parte din meniul zilnic! Alege in general carne sau legume prepaparate la gratar sau fierte la aburi. Alege in general grasimi vegetale, cum e uleiul de masline!

Consuma din plin!
Proteine! Alege-le pe cele continute in carne alba si oua, pentru ca acestea contribuie la dezvoltarea musculara. Ele obliga organismul sa-si ia energie din celulele grase.

Alimente bogate in fier! Lintea face parte dintre aceste alimente. Fierul favorizeaza circulatia oxigenului in sange. Evita cafeaua, pentru ca rpodusele pe baza de cafeina absorb fierul.

Peste si fructe de mare! Sunt alimente excelente, pentru ca sunt bogate in Omega 3, asa ca au rol anti-inflamator!

Alimente bogate in potasiu! Fructele uscate si andivele contin aceasta substanta, care contribuie la decongestionarea zonelor unde se apare aspectul de coaja de portocala.

Alimentele bogate in fibre! Cerealele, orezul si radacinoasele absorb toxinele care ajung in stomac. Totusi, acestea ingrasa, asa ca nu le consuma decat de maximum trei ori pe saptamana, mai ales daca nu practici nici un sport.

Vitamina C! Alege mai ales kiwi, pentru ca amelioreaza tranzitul intestinal si ajuta la combaterea stresului.

Fructele rosii! Indiferent daca le mananci ca atare sau in bauturi, fructele rosii sunt excelente pentru organism, fiind bogate in vitamina P, care imbunatateste circulatia sanguina. Alimentele antixidante ajuta si la regenerarea celulara, asa ca e bine sa le consumi oricat de des ai ocazia!

Nu uita!
E important sa te hidratezi din plin, pentru a elimina toxinele din organism. Bea multa apa, dar si ceai verde, care combate retentia de lichide si limiteaza absorbtia lipidelor si glucidelor. In plus, e bine sa consumi o cantitate mai mare de proteine decat de legume!
PS:ceulita dispare daca faci sport
Cum poti sa faci dispara celulita:
- Tine un regim detoxifiant. Asta inseamna ca trebuie sa mananci multe fructe si multe verdeturi. Mananca cat mai organic posibil.
- Evita genul de mancare fast food, grasimile saturate cum ar fi untul si grasimile animale.
- Nu mai bea sucuri acidulate. Incearca sa bei numai sucuri naturale.
- Evita toxinele ca alcoolul sau cafeaua.
- Bea multa apa ca sa iti hidratezi corpul si sa elimini toxinele. Sunt recocomandate cel putin 8 pahare de apa pe zi.
- Exfoliaza-te de doua ori pe saptamana. Aceasta procedura simpla stimuleaza circulatia sangelui si indeparteaza celulele moarte, incurajand formarea unora noi.
- Mentine-ti greutatea la o limita normala.
- Incheie-ti dusul de fiecare seara cu o clatire cu apa rece, pentru a tonifia pielea.

| shadovv a răspuns:

Joggingul, mancarea sanatoasa, sala...

| DarkGirl a răspuns:

Mult sport si tinctura de ardei iute sa te masezi cu ea inzonele afectate de celulita, si sa nu bei apa la masa doar dupa jumatate de ora dupa ce ai mancat, apa bauta in timpul mesei sau imediat dupa masa formeaza celulita, stiu ca e f greu ca ti-e sete imediat dupa masa dar...asta e