| daniela_7403 a întrebat:

Remedii naturale pentru celulita stie cinava?

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Se beau multe lichide (peste 2 litri pe zi).
Zilnic se bea o cana cu infuzie de papadie. Se pun 1-2 lingurite de planta uscata la o cana de apa fierbinte, se lasa 10 minute, se strecoara, apoi se adauga o felie de lamaie si se bea infuzia neindulcita.
Extern se pot face comprese cu decoct sau tinctura din vetrice si cimbrisor in parti egale.
Din experienta balsamul cu bitter suedez este fantastic intr-o luna celulita nu mai ai deloc la fel si vergeturile se estompeaza se fac mici precum ridurile si nu se mai vad aproape deloc.
Masajul energic, facut pe zonele afectate, acest balsam se gaseste in magazinele si farmaciile naturiste"plafare". Se fac zilnic minimum 15 minute de masaj energic cu acest balsam, cu puternice efecte. puplove struck

8 răspunsuri:
| Brigitta a răspuns:

Bea multa apa, renunta la sare definitiv. Si uite aici tratamente interesante: http://www.sanatateatv.ro/......a-articol/
Eu stiam de cel cu masaj cu ulei si zahar:D

| anonimmmmm a răspuns:

Sportul cind il faci, parca il faci in graba doar ca sa fie facut, dar stiu sigur din experienta verisoarei mele, ca mersul pe jos, adica renuntatul la troilebuze face foarte foarte bine, si efectul este vizibil.

| Victoria a răspuns:

Celulita este compusa din grasimi. In timp ce faci sport, organismul consuma energie, pe care si-o poate lua din rezervele de grasime care te deranjeaza vizual pe tine. Celulita se situeaza mai ales la nivelul coapselor, a feselor, a picioarelor si a burtii.

Ideal ar fi, asadar, sa faci un sport care sa puna la treaba exact zonele predispuse sau deja afectate. Ai avea dublu avantaj: grasimile se topesc (in timp!), iar muschii se tonifiaza. Jogging-ul, exercitiile pe grupe de muschi, ciclismul sunt, in mod particular, recomandate. In plus, aceste sporturi contribuie la ameliorarea circulatiei sangvine si limfatice, care joaca un rol esential in prevenirea aparitiei nesuferitei de celulita.

Daca te confrunti cu o asemenea problema, de mare ajutor sunt si cremele aplicate sarguincios in fiecare seara, dupa dus, dar si masajele in zonele afectate de celulita.

Nu te astepta la rezultate rapide sau spectaculoase: celulita este cauzata de mai multi factori, care interactioneaza intre ei. Adolescentele, femeile insarcinate sau aflate la menopauza sau care tin diete severe sunt cel mai vulnerabile. In afara de predispozitiile genetice, purtatul in fiecare zi a tocurilor inalte, a hainelor prea stramte, dar si alimentatia incorecta favorizeaza aparitia celulitei.
Mai multe detalii pe http://www.acasatv.ro/frumusete/celulita-dispare-daca-faci-sport.html

| Lora_6439 a răspuns:

Bea 2 litri de apa pe zi, fa sport avand zona respectiva infasurata in folie de impachetat mancarea, freaca pielea cu zat de cafea (cat de des poti).

| PauLa.M a răspuns:

Nu cred ca sunt. dar stiu de masajul anticelulitic si alergatu.

| Is There Love In Space? a răspuns:

Sportul happy cardio

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zatul de cafea, parca straight face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Remedii naturale pentru celulita si alte afectiuni aici : http://simptome-remedii.ro